Basatemür, Beyaz Grubu Değerlendirdi

Basatemür, Beyaz Grubu Değerlendirdi

2022-2023 Sezonu TFF 2. Lig grup kuralarının belirlenmesinin ardından Beyaz Grupta yer alan Somaspor teknik direktörü Burhanettin Basatemür, grubu değerlendirdi.

Basatemür, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında bloğumuza, içinde yer aldıkları Beyaz Grubu ve rakiplerine ilişkin kısa değerlendirmelerde bulundu.

”GÜÇ DENGESİ EŞİT

Amedspor, Afyonspor, Ankaraspor, Bursaspor, İnegölspor, Erzincanspor, Batman Petrolspor, Düzcespor, Bayburtspor, Çorumspor, Şanlıurfaspor,Tarsus İdman Yurdu, Ispartaspor, Nazilli Belediyespor, Esenler Erokspor, ArnavutKöy Belediyespor, Menemenspor ve Sivas Belediyespor ile aynı grupta yer almaları hakkında görüşlerini belirten Somaspor Teknik Direktörü Burhanettin Basatemür, ”Grubumuz bu sefer 19’lu ve Beyaz gruptayız. Ancak bizim grubumuzda takımların güç dengesi biraz eşit gibi geldi bana” dedi.

”KALİTELİ TAKIM SAYISININ ÇOK OLMASI İYİDİR”

Grubumuzda yüksek bütçeli takımlar olan Amedspor ve Şanlıurfaspor’un konumuna değinen Basatemür,”Transfere hızlı başlayan Amedspor ve Şanlıurfaspor çok yüksek bütçeli takımlar. Bunun gibi birkaç takım daha olacaktır mutlaka. Ancak genel itibari ile benim gördüğüm denk takımların yer aldığı bir grup. Yani çok kötü takım yok. Diğer grupta en azından zayıf diyebileceğimiz 3-4 takım sayabiliriz. Ama bizim grupta bu şekilde gözüken takım yok. Genelde eşit ve dengeli bir grup. Bu da iyi bir şey. Her zaman söylüyorum. İyi takım sayısının çok olması her zaman iyidir. Her zaman olduğu gibi yine biz işimizi yaparak, kendimize konsantre olarak, devam etmek zorundayız. Genel olarak güzel bir grup oldu diyebilirim.”diye konuştu.

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN