Yenilmemeliydik!

Yenilmemeliydik!

Somaspor için Karacabey Bld.Spor maçı çok önemliydi.

Neden?

2 Puan üstümüzde bulunan liderle oynuyoruz..
Peki yenseydik lider olabilir miydik?
Diğer maçların sonucunda tabi ki olabilirdik, böyle bir maç vardı bugün..
Taraftar yerini almış destek çok iyi.
Her yer dolu olmasa da hatırı sayılır seyircimiz var.
Saha mükemmel, futbol oynamak için her şey var.
Bugün maç başladığında denk takımlar mücadelesi görüntüsü vardı.
İlk dakikalarda daha çok orta saha mücadelesi oluyordu zor olacağı belliydi.

Somaspor 4.2.3.1 pozisyonunda sahada yayılışıyla oynuyordu. Rakipte aynı şekilde sahada görünüyordu.
İki takımda ilk dakikalarda kontrollü oynayıp birbirini tartarak neler yapabiliriz, rakibin artılarını, eksilerini görme bakımından daha çok top bizde kalsın izlenimi vardı..

Evimizdeki maçta Oğuzhan Nemli ile Ali Akkuş ön libero da olup, forvet arkası Yusuf Can Abay oynuyordu.
Kanatlarda Hayri Mert solda sağda ise Muhammer Atalay vardı.
Hücumda gol silahımız ise Mehmet Uysal her zamanki umudumuzdu..MELİH ŞENCAN SOMASPOR

Oyun ilk yarı itibarı ile tipik bir beraberlik maçıymış gibi duruyordu.

Oynanan oyuna bakınca genelde iki takımda oyunu rakip sahaya yıkacak oyun oynamıyordu bunu böyle olacağı sıralamadaki yerlerinden belli oluyordu..

Oyun bakımından 10 numara pozisyonundaki Yusuf Can mevki olarak istenilen beklentileri karşılayacak oyununu göremedik. Mehmet Uysal’ı yeterli şekilde besleyemedi bunun başka faktörleri de vardı. Oyunu tam rakip sahaya yıkamayışımız da da yatıyor.
Daha önde baskılı olmalıydık.
Rahat oynadığı belli bölümlerde vardı Karacabey Bld.Spor’un.
Orta sahadan hücum yönünde yeterli destek gelmedi Ali Akkuş daha önde oynayıp Mehmet ve Yusuf’a yardıma gelip daha çok pozisyonlar olabilirdi bunu pek yapamadık.
Aynı şekilde kanatlarımız verimli değildi.
Ceza sahasına yapılan orta sayısı bir elin parmağını geçmez oysa Mehmet Uysal çok elverişli koşular yaptı çok markaj altında olsa da gezgindi..MUHSİN POLAT

Direkten Dönen Toplar

Oyun bakımından ilk yarıda iki takımın da direkten dönen topları oldu ama Karacabey’in kaçırdığı daha netti boş durumda direğe nişanladı bizimde tribünde bir oh çektiğimiz dakikaydı. Bunun dışında maçta berbat yönetim gösteren hakem gereksiz sarı kart kullandı da diyebiliriz bunlardan birini yiyen Ali Akkuş oldu ilk yarısı berabere bitti..

ikinci yarıda yapılacak hamleler konusunu düşünerek, konuşarak neler olabilir, rakip nerede hatalar yapıyor bakışı içinde, ”zor maç hata yapan kaybeder” diye görüş belirterek ikinci yarıyı bekleyip ilerleyen dakikalar daha zor olacaktır bunu tribünde taraftar da tedirginliğini vardı ve belli ediyordu.

Öyle ikinci yarı başladı ilk 15 dakika Somaspor topla iyi oynadı çok denedi sağlı sollu ama gol üretecek pozisyon olmadı. Ondan sonra Karacabey Bld.Spor gelmeye başladı.
Tekrar oyuna ortak oldu.

ALİ AKKUŞ SOMASPOR

Kırmızı Kart!

Bu bölümde Ali Akkuş ikinci sarı kartı görerek kırmızıyla oyundan atıldı dakika 64’tü erken kırmızı kart olmuştu ve o hatayı biz yapmıştık zaten oyun olarak zor geçen karşılaşmada eksik kalmak daha da zorlayacaktı.Yusuf Can ön liberoya geldi ister istemez..
Daha açık savunmada kalmaya başladık..
Onur ve Melih’in hamleleriyle İyi de savunma yaptık.
Daha iyi oynadığımız bölümler vardı.

MEHMET UYSAL SOMASPOR

Uysal’a Yakışmadı!

Mehmet Uysal’ın karşı karşıya kaldığı pozisyonda mutlak golü kaçırması bizlere adeta saç-baş yoldurdu.
Aynı şekilde Oğuzhan da güzel kendi hazırladığı bir pozisyonu iyi vurmasına karşılık kalecide kaldı..

KARACABEY BELEDİYESPOR SOMASPOR

Bu maçı her şekilde berabere bitirmeliyiz diye konuşmaya başladığımız son dakikalarda uzun çapraz topta Muhsin Polat pozisyon almada geç kalınca rakibini kaçırdı Karacabey Bld.Spor’lu oyuncuda sıyrıldıktan sonra yerden ortasında karambol de boşta kalan topa golcüleri Abuzer Gaffar Toplu, boş kaleye vurarak takımını öne geçirdi.

Şok olmuştuk!

Eksik te olsak; mücadele eden takımımız hata yapan kaybeder görüntüsündeki maçta maalesef hata yaptık ve kaybettik..KARACABEY BELEDİYESPOR SOMASPOR

Futbol böyle bir şey hataya yer yok!

Takımımızın ligin devresinde takviyeye ihtiyacı olduğunu gördüğümüz bir maçtı. Gerekli takviyeler yapıldığında forvet arkası 10 numara oynayacak daha iyi bir futbolcu rotasyonsuz kendi mevkisi olan aynı şekilde güçlü fizikli orta saha kanatlarda zenginleştirilebilir kuvvetlendirilebilir.
Burhanettin hoca gerekli raporu verecektir.
Kulübe de aynı şekilde güçlendirilmeli.
Hamle yapacak oyuncu yok..
Girenlerin katkısı sınırlı.
Bugün bunu daha çok net gördük..
Sezon başı planlamasının bazı eksikler le yapıldığı belli neticede iyi iki takımın maçında az hata yapan daha organize olan daha kompak görünen takım galip geldi..
Yine de yenilmemeliydik diyorum..KARACABEY BELEDİYESPOR SOMASPOR

Somaspor sezon başında böyle bir sezon geçireceği beklenilmiyordu.

belki bu lig bizim beklediğimiz seviyede değil ne dersek diyelim ama çok çok iyi gidiyor bunu görüyoruz en azından sahada mücadele eden takım var yenilebilir sin taraftarın yanında yenilse de desteğini hep gösteren taraftar var neden çünkü terinin son damlasına kadar koşan mücadele eden bir takımımız var görüyoruz bugün belki kaybettik hakem de biraz kolay kart çıkarmış diyebiliriz bunlar olur futbolda önümüzdeki yıllar için umutluyuz bu lig’de fazla kalmayarak yukarılara çıkacak futbol görüyoruz takımımızda önemli olan bu..

MEHMET UYSAL SOMASPOR
Bu ligin ilk yılında olsa da, beklentilerin çok üzerinde bir futbol oynayan takım Somaspor’a desteğe devam etmeliyiz her zaman..Sevgilerle .. Doğan Gülşen (tüm yazılarına göz at)

Bağlantılı Haberler;
Somaspor 0-1 Karacabey Bld.Spor
Basatemür: Çok Üzgünüz!
Üzeyir Ergün:Telafi Etmek İçin Elimizden Geleni Yapacağız

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

YORUM YAZIN