Erken Çeyrek Final..

Erken Çeyrek Final..

Evet sevgili futbol severler.. Bu gün seyrettiğimiz maç için ”erken çeyrek final niteliğinde bir maçtı” diyebiliriz değil mi? neden derseniz ..

MAHALLENİN DELİSİ

Bu iki ekibin bundan önce yarı final ve finali yok 🙂 lafımızı da yerine yolladıktan sonra gelelim herkesin merakla beklediği maça…

Evet bugüne kadar oynanan 37 maç içinde bana göre zorluk derecesi en yüksek maçtı..
Maça set oyunu oynamak isteyen Demirexport, ilk dakikalardan itibaren oyunu rakip alana yıktı.
Aslında Yuta Çalışkan takımında topu kapınca rakip ceza sahasına 4-5 saniyede götüren oyuncu Oğulcan bu maçta kenar yönetimin isteği doğrultuda ön liberoya çekilmiş, Kenan ise 10 numara pozisyonuna konulmuş..
Evet önlem almak açısından daha diri olan Oğulcan bence ön libero mevkinde de harika işler yaptı fakat bu seferde Kenan ileride bekleneni verememeye başladı. Haliyle kendi yarı sahasında iyi kapanarak atakları geçiştiren Yuta Çalışkan’dı
Maç böyle devam ederken, her zaman eleştirdiğimiz üzere; ”Demirexport takımında adam eksilten oyuncu yok” diyorduk ki; Raşit ceza yayı üzerinde ilk çalımını yaptı, vurmak yerine bir çalım daha yapıp topu Hüseyin’e verdi. Hüseyin ön direğe iyi kesti, Kubilay şık vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi..

Daha sonrasında kötü oyununa birde gerginlik ekleyen Kenan önce Kemal’le sonra Kaan’la tartıştı ortalık biraz gerildi. Gerginlikten sonra kendine gelen Kenan, çok güzel gole imza attı ve ilk yarınında skorunu belirleyen oyuncu oldu.
İkinci yarı tekrar Demirexport’un pas oyunu ve oyunu rakip alana yıkma çabası vardı.
İkinci yarıya Kenan ve Oğulcan’ın yer değiştirmesiyle başlayan Yuta Çalışkan, biraz daha hızlı çıkmaya başladı.
O dakikaya kadar hatasız oynayan Halil ilk kez top indiremedi ve kademesine Fatih giremesine rağmen şutu atmak üzere olan İsmail Şarlayan’a müdahalede bulunan Demirexport defansında hakem beyaz noktayı gösterdi ve maç Şükrü Zenger’in penaltı golüyle 2-1 Yuta Çalışkan lehine oldu.

Bu dakikadan sonra alan ve adam markajını iyi yapan Yuta Çalışkan, ilerde İsmail Şarlayan’la fırsatları tepti, tepti durdu .
Demirexprot’un ataklarını savunan Yuta kaleci Murat ağbinin harika kurtarışları da eklenince son dakikalara 2-1 galip girdi..

Kendi yerine Bayramı lisansa takılmamak için değiştiren kaleci ve takım antrenörü Kamil, oyuna önce Gaci’yi sonra da Kemal’in yerine Tayşi’yi aldı. Yaptığı bu hamlelerle canlılık kazanan Demir Export, iyice oyunu rakip alana yığdı..Demirexprot takımı, bu olumlu değişikliklerin meyvesini duran topta iyi orta kesen Hüseyin’in topuna Fatih’in harika zamanlamasıyla durum 2-2 oldu. Ve maç böyle sonlandı..

İki takıma da bize izlettiği harika oyun ve mücadele için teşekkür ediyoruz, ayağınıza sağlık. Evet belki futbol anlamında çokta doymadık ama mücadeleye fazlasıyla doyduk. Hakemimizin maçı harika yönetmesine de alkış istiyorum, çok güzel maç yönetti . İlk golde topun taça cıktığını savunan Yuta topun tamamı çıkmadı.. Hakeme penaltı yok itirazı yapan Demirexport bence yüzde yüz penaltıydı. Bir kez daha hakemi kutluyorum..

Eleştirelere gelecek olursak..
Kamil kardeşim Fatih sağ bek oynamaz, yerini kaybedip takımı eksik oynatır.. Ya stoper oynat, yada stoper! daha fazla verim alırsın kardeşini kırmada bir değerlendir derim .

Yuta takımına gelecek olursak..
Kenan-Oğulcan değişikliği defansif anlamda tutsa da ofans anlamında topu ileri taşıyamadığınız için bence olmadı . Kenan-Oğulcan kadar olmasa da ön liberoda iyidir.. Ama Oğulcan ofansta her takkımın aradığı bir oyuncudur harcamayın adamı!.

Evet bir eleştrimiz de Yutanın kenar yönetimine boş yere gerginlik yapıp oyuncularınızı geriyorsunuz İsmail’de birazda sizin yüzünüzden sarı gördü, atılabilirdi bile.. Daha sakin ve ılıman olmalısınız .

Alkışlar kaleci Murat Varyemez ağbimize ve oyun anlamında pek bir şey yapmasa da herkesi sakinleştirip nabız düşüren, olay çıkmasını devamlı engelleyen Gürkan ve Hüseyin kardeşlerimize ve tabikiiii ki sahalarımızın efendi futbolcusu Raşit Çakır’a.. Tebrikler beyler… Mahallenin Delisi Laz İbo

Mahallenin Delisinin Diğer Yazıları:

Erken Çeyrek Final 
2.Haftanın Enleri, Göze Çarpanlar..
Yine Söz Favorilerde
Favoriler Kazandı
Seyredemeyenler, Çok Şey Kaçırdınız!
Oynanan Güzel Futbol, Soğuk Havada İçimizi Isıttı!
Mahallenin Delisi Kısa Kesti!
Zorluk Derecesi Yüksek Maçlar
1.Haftanın Enleri, Göze Çarpanlar
Kaymakamlık-Öğr.Birliği ve D.Export-Hak-İş Maçları
Süpriz Olmadı
Seyir Zevki Yüksek Maçlar
Bol Gollü Maçlar Seyrettik
Kim Bu Mahallenin Delisi?

Tüm turnuva yazıları için buraya tıklayınız!..
Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar

    İbo bizim takım mütavazi ve her. Futbolcu heryerde oynayacak kapasitede fatih kardeşim takıma bu yıl geldi ve inanılmaz işler yapıyor. Biz Dün izmirde maç yaptık daha doğrusu 5 gün içinde 4 maç yaptık ha kadromuz geniş o ayrı. Ama kardeşim nekadarda olursa olsun 4 de 5 maç üst üste antrenmanlı ve kaliteli futbolculardan oluşumuz bizi bu zorluklardan üstüsünden geldik. Ha bundan sonra İzmir de yarı finaldeyiz somada da büyük bir olasılıkla ayın 3 de oynıyacaz daha dinlenik çıkcaz bu bizim için nazar boncugu oldu. Güzel dileklerin ve tavsiyen için teşekkür ederim kardeşim

YORUM YAZIN