08 Nisan 2019

Sotesspor Okçuluk Takımından Bir Başarı Daha..

7. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu organizasyonununda Büyük erkeklerde Mustafa Can Bircan ve Genç Erkeklerde Alparslan Taşkın elemeleri geçmeyi başardı.

Sotesspor Okçuluk Takımından Bir Başarı Daha..

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 7. Fetih Kupası Geleneksel Türk Okçuluğu organizasyonunun Balıkesir bölge elemelerinde iki sporcumuzla turu geçtik.

SOMADASPOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde İsmail Akçay Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen elemelere, 12 ilden 413 sporcu katıldı.

Elemelere Soma Sotesspor Geleneksel Türk Okçuluğu Takımı adına katılan 10 sporcudan; Büyük erkeklerde Mustafa Can Bircan ve Genç Erkeklerde Alparslan Taşkın ön elemeye geçerek, 27-29 Mayıs tarihleri arasında Puta Koşusunda Manisa ve Somayı temsil edecekler.. Elemelere katılan diğer sporcularımızında aldığı başarılı sonuçlar camiayı bir hayli memnun etti.

BAŞARILARI DEVAM EDİYOR..
Bilindiği üzere; 17 Mart 2019 tarihinde Gebze’de düzenlenen Fatih Sultan Mehmet Han Geleneksel Okçuluk turnuvasında 4 sporcu ile, 1 takım olarak katılmış ve o yarışmada; Mustafa Can Bircan, Teslime Bircan, Halil İbrahim İlhan ve Alparslan Taşkın’dan oluşan Soma Sotesspor Geleneksel Türk Okçuluğu Takımı, bu yarışmada 2.olarak çok büyük başarıya imza atmıştı.
BİRCAN VE TAŞKIN, ”MANİSA VE SOMA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ”
Elemelerde mücadele eden Büyük erkeklerde Mustafa Can Bircan ve Genç Erkeklerde Alparslan Taşkın, Soma Sotesspor Geleneksel Türk Okçuluğu Takımı adına yarıştıklarını dile getirerek, “Soma Sotesspor Geleneksel Türk Okçuluk Takımı olarak, Okçuluk sporunu tanıtmak ve sevdirmek istiyoruz. Kulübümüzün amacı ata sporumuza sahip çıkmak ve bu sporu yapmaya teşvik etmektir. Şimdi önümüzde 27-29 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’un fethi kutlamaları kapsamında yapılacak finallerde Manisa’mızı ve Soma’mımızı en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.

Manisa’yı ve Soma’mızı bu tür organizasyonlarda başarıyla temsil eden sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz..
Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.