Ziraat Türkiye Kupası 1.Tur

Ziraat Türkiye Kupası 1.Tur

Bu sezon Somaspor’unda yer alacağı ”Türkiye Kupasına kaç takım katılacak?” sorusuna TFF’nin resmi internet sitesi açıklık getirdi.

TFF’nin konuyla ilgili resmi internet sitesinde yer alan açıklamaları şöyle:

Türkiye Kupasına 1. turda (Somaspor‘unda içinde bulunduğu) 44 takım katılacak. Maçlar tek maç eleme usulüyle oynanacak.

Birinci Eleme Turu müsabakaları, bu statünün 1. maddesinin 2. fıkrasının “a”, “b”, “c” ve “ç” bendinde belirtilen 44 (kırk dört) takım arasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.

(2) Takımlar TFF tarafından mesafeler dikkate alınarak torbalara ayrılır. Eşleşmeler bu torbalar dikkate alınarak TFF tarafından çekilecek kura ile belirlenir. Müsabakalar küçük numarayı çeken takımın sahasında oynanır.

(3) Müsabakalarını kazanan 22 (yirmi iki) takım tur atlar.
Daha geniş detaylara buradan bakabilirsinizCevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN