Zaferspor’lu Kızlar Geleceğe Gol Atacak.

Zaferspor’lu Kızlar Geleceğe Gol Atacak.

Amerika’da yaşayan Türkiye Kadın Milli Takımının oyuncu Olivia Auffahrt ve Türkiye’de yaşayan sivil toplum gönüllüsü Ela Demiral’ın işbirliğiyle başlatmış oldukları “Geleceğe Gol” projesine Soma’mız da birbirinden güzel projelere imza atan Medigün Zafer Spor Kadın Futbol Takımı seçildi.

Tanışmak ve proje hakkında ön görüşme yapmak üzere Medigün Zafer Spor tesislerini ziyaret eden “Geleceğe Gol’ ekibinin üyeleri, tesisleri gezip kızlarımız ile sohbet ettikten sonra, Somalı kızları seçmekle ne kadar isabetli bir karar verdiklerini şimdi daha iyi anladıklarını ifade ettiler.

Projenin fikir öncülerinden birisi olan Olivia Auffarth, “Amerika’daki futbolcuların yüzde 50’si kadın. Amerika’da kadın futbolu çok destekleniyor. Futbol oynamak isteyen genç kızların Türkiye’de desteklenmesi gerektiğini Milli Takıma seçildikten sonra anladım. Bir kız kardeşlik ağı kurmak için arkadaşım Ela Demiral ile birlikte bu projeyi başlattık’ dedi
Diğer fikir öncüsü Ela Demiral ise “Her genç kızın istediği sporu yapma özgürlüğü olmalı. Türkiye’de fırsat eşitliği sağlamak için çok çalışmamız gerekiyor. Yaşıtlarımın fırsat eşitliğinden yararlanması için ben de çalışıyorum. Soma’dan bize yazan arkadaşlarımızın hayallerinden çok etkilendik. Güzel bir yolculuğa başladık’ dedi.

SOMA Zaferspor'lu Kızlar Geleceğe Gol Atacak.Proje ile ilgili detayların önümüzdeki günlerde netleşeceğini ifade eden Kulüp Başkanı Hakan Arslancan “her yönü ile çok faydalı bir buluşma oldu. Kızlarımızın önünü açacak, onlara vizyon kazandıracak her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bu projenin sonunda yepyeni bir dünya görüşüne sahip kızlara sahip olmak istiyoruz. Sadece Soma’da değil Bakırçay havzasında futbol oynama hayali olan bütün kızların erişebileceği bir kulüp olmayı bu proje ile başaracağımıza inanıyoruz.” dedi

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN