Umutlarımız Var Bizim

Umutlarımız Var Bizim

Yaklaşık 71 gün önce Denizli Atatürk Stadyumu’nda ölüp ölüp dirildiğimiz 120 dakikanın sonunda Bucak Belediye Oğuzhan Spor’u Berkant İstanbul ve Toma Tabatadze‘nin golleriyle 2-1 mağlup edip özlemle beklediğimiz TFF 3. Lig’e çıkma başarısını göstererek, Soma’yı bayram yerine çevirmiştik.

DOĞAN GÜLŞEN

71 günlük zaman dilimi içerisinde; Mustafa Aydın‘ın önderliğinde Başkan Vekili Cem Doğan, Asbaşkan Mehmet Yeşil, Asbaşkan Ramazan Karakaya, Genel Sekreter Hakan Aydın, Muhasip A.Haşim Demirler, Veznedar Haydar Güllü, Üye Zekeriya Aydın ve Futbol Şube Sorumlusu Abdullah Karış’tan oluşan bir ekip oluştu.

Yönetim ilk olarak Burhanettin Basatemur gibi Bölgesel Amatör Lig ve 3.ligde daha önce görev almış teknik adamı takımın başına getirdi.

İşin maddi boyutuna gelince; Belediye, İmbat, Eli, Torku ve Özel Madenlerin maddi-manevi anlamda işin içerisine girip iyi transferler yapılmasını beklerken, maalesef işler hiçte beklediğimiz gibi gitmedi. Her takım için zor süreç bütün bunlar finansal yönden kulüplerin gerçekleri transferlerde ki zamanlamadan anlayabiliyoruz bütün bunlara anlayışla yaklaşmak lazım ülke olarak gerçekler var ekonominin futbola da yansımaları takımları liglere hazırlamadaki sıkıntılarla karşılaşılıyor..

Heyecanla beklediğimiz grup kuraları çekildi. Herkes gibi bizde diğer takımların durumlarını merak ediyoruz, nasıl durumdalar, güçleri ne hazırlık ne şekilde yaptılar kimler şampiyonluk için oynayacak lige kim güçlü girecek kimler iyi transferler yaptı bunların anlaşılabilmesi için ligin başlamasını bir kaç hafta oynanması gerekiyor.

Geçen sezona göre bu sezon Ülkemizin bütün bölgelerine yolculuk var. Futbolun güzel tarafı da bu gezerken de sevdiğin renkleri desteklemiş olup ülkenin futbol yönünü de görmüş değerlendirmiş oluyorsun.

Somaspor olarak transferde geç kalındığı bir gerçek bunun yansımaları da ligde olacaktır.
Niçin geç kalındı?
işte bütün bunlar yukarıda da belirttiğimiz gibi; yönetimin geç belirlenmesi ve maddi-manevi desteğin olmaması..
Yinede umudumuzu diri tutmalıyız.. Umut ediyoruz ki maddi anlamda yeterli desteği bulup istediğimiz transferleri gerçekleştirelim.

Grubumuzda bütün takımlar kapalı kutu ne zaman lig başlayacak o zaman silkinme olacaktır, kendimizi göreceğiz ve takımımızda neler gerekli neler yapılamamış belli olacaktır..

Transferler hızlandırılmış bir şekilde yapılsa da kamp dönemi geç kaldı. Takımımız mütevazı bir şekilde hazırlanıp önümüzdeki yılın zor geçeceği gerçeğini unutmamak lazım bütün takımlar için bu böyle..Somaspor da gidenler olsa da geçen yıldan takımımız belli bir iskeleti tutulursa ki tutulacaktır önemli takım sayılırız gelenlerle birlikte takımımız 3.lig seviyesini yakalayıp önemli bir konumda ligi bitirse bile başarılı saymamız lazım yeni lig sonuçta buranın atmosferini görme bakımından önemli bir sezon olacaktır..

Taraftar olarak sabırsızlık görülüyor herkes ”neden transfer yapılmadı?” diyerek görüş belirtiyor sosyal medyada bizzat yönetim transferler için uğraştığını biliyorum elbette transfer olacaktır ama hatanın az olması bakımından süreç pazarlıklar sıkı bir şekilde yapılarak sarsıcı finansal etkileri olmaması için duyguları karıştırmadan ciddi şekilde uğraşılıyor..

Biz lig başlasın takımı görelim gerekli izlenimlerimizi yapılan transferleri nerede doğrular nerede eksiklikler hep birlikte zaten ortaya çıkar sabırla beklemek lazım yönetimin her türlü kredisi var onlarda o krediyi dikkatli bir şekilde kullanmak istiyorlar..Sevgilerle..Doğan Gülşen (tüm yazılarına göz at)


Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

2 YORUM

 1. Avatar

  Hocam iyi güzel konusmussun ama kamp doneminin gec kalmadigini dusunuyorum ben bakiyorum daha bizim gruptaki bir cok takim transferle mesgul ve daha ligin baslamasina 40 gun var bunun 2 haftasi kamp yani geriya kalan zaman takim icindeki uyum sorununu gidermek icin kalan zaman yonetimimiz ve firmalarin SOMAMIZA ve SOMAPORUMUZA en iyi yardimlari yaparak yine hedefi olan bir takim yapacaklarina suphem yok.
  #SOMASPOR
  #SİYAHINCILER
  #SIYAHBEYAZDEVAM

 2. Avatar
  Ahmet Akbulut

  Grubumuzun çoğu takımı transferlerini bitirmek üzere…

YORUM YAZIN