Turgutalp GSK Teknik Ekibin Basın Açıklaması

Turgutalp GSK Teknik Ekibin Basın Açıklaması

Geçen haftayı 3-0’lık Karaelmasspor mağlubiyeti ile kapatan ve zirve yolunda çok önemli üç puanı rakibine kaptıran Turgutalp Gençlikspor’da, teknik ekip basın açıklaması yaptı.

Soma derbisinin ardından sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilere istinaden yeşil-beyazlı teknik adamlar Caner Başaran ve Cavit Üstünbaş, bloğumuza bir açıklama yaparak gelişmeleri değerlendirdi. Başaran ve Üstünbaş, açıklamalarında şunları söyledi:

Turgutalp Gençlik Spor hocaları olarak!!! son oynadığımız 301 Karaelmas maçından sonra sosyal medyada yapılan eleştirilere saygı duymakla beraber kısada olsa bir cevap verme gereği hissettik.

Öncelikle hafta sonu oynadığımız mücadeleyi kazanan bünyesinde bir çok eski öğrencimiz ve sporcularımızı barındıran rakibimiz 301 Karaelmas sporu tebrik ederiz. Hak ettikleri bir galibiyet oldu. Lakin bazı şahısların sadece bir maç üzerinden; tarihi, taraftarı, bir futbol kültürü ve her maç maksimum fair-play ruhundan taviz vermemeye çalışan kulübümüzü, gece gündüz emek veren başkan ve genç yönetim kurulumuzu ve bu forma altında oynayan iyi yada kötü elinden gelen mücadeleyi göstermeye çalışan bir lira maddi karşılık beklemeden birçok fedakarlık gösteren, galibiyet için verdiğimiz çok cüzi primlerini bile aralarında toplayıp sma hastası çocuklara yardımda bulunmayı planlayacak kadar düşünceli pırlanta karakterindeki oyuncularımızı neredeyse hiç değerinde kalitesiz göstererek, bizimle ne sezon başında ne sezon ortasında bir dakika bile geçirmemiş kulüp içindeki sorunlarımızı, sakatlıklarımızı, imkansızlıklara rağmen verdiğimiz emek ve çabayı eleştirirken, oyuncularımızı arayıp saçma sapan sözler söyleyip moral ve motivelerini düşürenlere de sessiz kalmayız.

Bizim hiçbir zaman para-pul konuşmadan sadece arkadaşlık kardeşlik ve futbol oynama ruhuyla karakterlerine sonuna kadar güvendiğimiz oyuncu grubu ve yönetim kurulumuzla birlikte oluşturduğumuz birlik beraberliği kimsenin bozmaya gücü yetmeyecektir. Biz kendi içimizde hatalarımızı kabul eder konuşur hallederiz buna kimsenin müdahale etmek haddine değildir. Bu takımın yönetimi de teknik sorumluları da oyuncu grubu da elinden gelen her şeyi takımını mahallesini armasını en iyi şekilde temsil etmek için elinden geleni yapar.

Biz hiçbir kimse yada hiçbir rakibimiz hakkında olumsuz bir eleştiri yapmayız herkese saygı duyarız. Eleştirilere elbette açığız ama kulübümüzü oyuncu grubumuzu değersiz hale getirici hiçbir yorumu da kabul edemeyiz.

Bu kulüp rahatsızlık duyduğu açıklamalara gerek yönetimi gerek teknik heyeti gerek oyuncu grubu gerekse taraftarıyla her zaman gerekli cevabı verecektir. Sezon sonu belki şampiyon olur belki de düşeriz ama sonuç her ne olursa olsun bu kulübün her bireyi üzerine düşeni sonuna kadar yapacaktır. Saygılarımızla…

Etiketler

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

2 YORUM

  1. Avatar

    Sevgili hocalarım yaptığınız açıklamaları okuduğumda gerçekten çok duygulandım ve edep ve kültürün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Ben her meslekte okullu alaylı ayrımı yapılmasına karşı olan birisiyim lakin bir kez daha anladım okullu olmak başkaymış. Evet maçı izleyen biri olarak belki takımınız çok iyi oynamadı ama bence iyi niyetle mücadele etti tahriklere kapılmadı (bu arada maçın hakemini tebrik ederim) neden tebrik ediyorum başka bir hakem olsa bu maç asla onbir onbir bitmezdi. Sizleri tebrik ettiğim başka bir konu bir futbolcu yu harcamamak için oyundan almanız için(çünkü Bekir kardeşimi oyundan alarak) ileri maçlarda oynamasına sebep oldunuz tekrar tebrik ederim. Birde çok sevdiğim iki laf vardır Yel Kayadan toz alır, birde cruyfun sözü futbol çok kolay bir oyundur ama kolayı oynamak zordur. Araştırdığım kadarıyla kış liginden transfer yapmayıp oynayan tek kulüp sizsiniz. Açıklamanız gerçekten çok güzel siz hocalarıma başkan ve arması için mücadele eden futbolcularınıza ligin geri kalan kısmında başarılar dilerim Saygılarımla İMPA

YORUM YAZIN