Somaspor’da Taraftar Sendromu

Yenisi olduğumuz 3.ligde 8.hafta sonunda 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgiyle 16 puan toplayarak puan cetvelinde 4.sırada yer aldık.

lider Darıca GB ile iki puan, 2.sıradaki Karacabey Bld.Spor’la bir puan, 3.sırada bulunan Diyarbekirspor ile aynı puanda olmamıza rağmen averajla 4.sırada yer aldık.
Baktığımızda Bölgesel Amatör Ligden gelmemize rağmen aldığımız bu başarı hiçte küçümsenecek türden değil..

ATATÜRK STADI SOMAGel gör ki; sahada bizim adımıza her şey güzel giderken, tribünlerin boşluğu haftaya damgasını vurdu.
Sezon başından beri seyircinin maçlara ilgisiz kalmasını karşılaşmaların Cumartesi ve hafta içi oynanmasına bağlamıştık. Altındağ Belediyespor ile Pazar günü oynayacağımız maçla ilgili web sayfamızdan seyirci patlaması bekliyoruz diye de belirtmiştik. Ligin yeni takımı olmasına rağmen, aldığı başarılı sonuçlarla ses getiren Somaspor’un zirve adına önem taşıyan Altındağ Belediyespor maçında maalesef tribünler yine boş kaldı (!)
SOMASPOR TARAFTARLARBuradan şu anlaşılıyor.. Maçların hafta içi oynaması değil, Bölgesel Amatör Ligde mücadele ettiğimiz geçen sezon biletsiz girilen maçlara dolu tribünlere oynarken, bu sezon bilet fiyatların 10 TL olması taraftarlarımızı maçlardan uzak tuttu. taraftar biber gazıTaraftarlarımızı stada getirmenin sıkıntısını yaşarken, maç esnasında tribünde yaşanan tatsızlıktan dolayı güvenlik kuvvetlerimizin taraftarlarımızın üzerine biber gazı sıktı. Sıkılan biber gazından etkilenen bazı taraftarlarımızda maçı bırakarak stat tan ayrılmak zorunda kaldı.İyi ki; cefakar taraftar gruplarımız Siyah-inciler ve eski adıyla 301 Kale Arkası yeni adıyla Ultras-Arma taraftar gruplarımız var..

Onlarda olmazsa her maç sessiz sinema gibi maçlar oynarız, bu da hiç hoş bir şey değil..


Cevdet Yıldırım

Cevdet Yıldırım
Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar

    İyiki varlarda polisin biberle müdahalesini gerektirecek kadar ne dertleri vardida birbirine girdi bu taraftar önce bunu çözelim aile çocuk var demeden Küfürler havada uçuşuyor alkollü hatta hapli taraftarın tribünde işi olmaz olmamalı