Somaspor, PFDK’ya Sevk Edildi!

Somaspor, PFDK’ya Sevk Edildi!

Somaspor, İnegölspor maçında saha olayları nedeniyle Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’ya sevk edildi.

Somaspor, ligin 6.haftasında sahasında oynadığı ve 3-3 berabere kaldığı İnegölspor maçından sonra Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Konuyla ilgili; TFF Hukuk Müşavirliği’nce 03.10.2023 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

20-ALAGÖZ HOLDİNG IĞDIR FUTBOL KULÜBÜ’nün 01.10.2023 tarihinde oynanan ALAGÖZ HOLDİNG IĞDIR FUTBOL KULÜBÜ-GMG KASTAMONUSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “ talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Stadyum Güvenlik Komitesi Talimatı-Stadyum Sınıflandırması Alt Detayları-117 maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

21- İSKENDERUNSPOR A.Ş. Kulübü masörü MURAT ÇALIŞKAN’ın 01.10.2023 tarihinde oynanan İSKENDERUNSPOR A.Ş.-KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

İSKENDERUNSPOR A.Ş. Kulübü antrenörü ADEM DURSUN’ un aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

22- KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ antrenörü MUSTAFA AVCI’nın 01.10.2023 tarihinde oynanan İSKENDERUNSPOR A.Ş.-KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine,

KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ masörü HÜSMEN HÜRKAN’ ın aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

23- DÜZCE CAM DÜZCESPOR Kulübü’nün 01.10.2023 tarihinde oynanan DÜZCE CAM DÜZCESPOR-KUZEY MARMARA A.Ş. ARNAVUTKÖY BLD. GENÇLİK VE SPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “ usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

24- KUZEY MARMARA A.Ş. ARNAVUTKÖY BLD. GENÇLİK VE SPOR Kulübü’nün 01.10.2023 tarihinde oynanan DÜZCE CAM DÜZCESPOR-KUZEY MARMARA A.Ş. ARNAVUTKÖY BLD. GENÇLİK VE SPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

25- SOMASPOR Kulübü’nün 01.10.2023 tarihinde oynanan SOMASPOR-İNEGÖLSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

26- DENİZLİSPOR Kulübü’nün 01.10.2023 tarihinde oynanan DENİZLİSPOR-ANAGOLD 24ERZİNCANSPOR TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki “ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

Kaynak: TFF

somadaspor

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN