Somaspor Kulübünden Basın Açıklaması

Somaspor Kulübünden Basın Açıklaması

Ligin ilk yarısını 35 puanla lider kapatan Somaspor’da Kulüp Başkanı Mustafa Aydın, 28 Ocak’ta başlayacak lig öncesinde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına tüm Somalıların yeni yılını kutlayarak başlayan Mustafa Aydın, açıklamaya şöyle devam etti:

Somaspor olarak 2020-21 sezonu ilk yarısını lider tamamladığımız sezonun ikinci yarı çalışmalarına yarın kendi tesislerimizde yapacağımız çalışma ile ”Vira Bismillah” diyoruz.

Kadromuzdan ayrılan oyuncularımız var onlara bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ederiz, bundan sonra yaşamlarında başarılar dileriz.

Transfer dönemi malum ayrılan oyuncular olduğu gibi aramıza yeni katılacak oyuncular da olacak. Teknik direktörümüzün raporu doğrultusun da çalışmalarımız devam ediyor. Görüştüğümüz oyuncular var. Orta saha ve forvet pozisyonunda görüştüğümüz oyuncuları devre hazırlık kampına yetiştirmeye çalışıyoruz.

İkinci yarının ilk maçı grubumuzun güçlü takımlarından Esenler Erokspor ile sahamız da bu maça kadar uyum sorunu aşılmış olarak hazır hale gelmek istiyoruz.

Mütevazi Bütçe İle İlk Yarıda Başarıyı Yakaladık

Grubumuz da büyük illerin süper ligde mücadele etmiş takımları var, bizim iki katımız bütçelerle takım oluşturup lig de yarış yapıyorlar. Somaspor olarak daha mütevazi bir bütçe ile onlarla yarışıyoruz ve ligin ilk yarısını hepsinin önünde lider tamamladık.

Ligin ikinci yarısında geniş ve alternatifli bir kadro ile mücadele etmek gerekiyor. TFF COVİD-19 protokolünü değiştirdi, ikinci yarıda esame listesi oluşturamayan takımlar hükmen mağlup sayılacak. Her türlü olumsuz duruma hazırlıklı olmak için geniş bir kadro oluşturmamız gerekiyor.

Katkısı Olanlara Teşekkür Ederiz

Somaspor markasını geçmişte olduğu gibi daha yukarılarda daha tanınır hale getirmek için yarısına kadar başarılı bir şekilde getirdiğimiz yarışı sonunda da en yukarıda bitirerek bir üst lige çıkmak en büyük hedefimiz. Bu hedef için bize her daim olağanüstü destek veren Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Özkan ve Belediye Başkanımız Sayın Ali Tulup’a müteşekkiriz. Yine Somaspor’a sponsor olarak her daim yanımızda olan şehrimizin güzide firmalarına, yöneticilerine teşekkür ederiz.

2020-21 sezonu ikinci yarısı tüm takımlara hayırlı olsun, yolun sonu inşallah istediğimiz gibi şampiyonluk olsun.”dedi

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar
    Cavit Güntay

    Zirve nin liderine SELAMLAR

YORUM YAZIN