Somaspor, Basatemür ve Sistem

Somaspor, Basatemür ve Sistem

Somaspor ikinci lige başarılı bir şekilde giriş yapması, kulüp olarak istikrarlı bir şekilde gitmesinin sebeplerinden ilk olarak hocanın başarılı olmasıdır..

Doğan Gülşen Yazdı

Yıllarca hocalık yapmış olan Burhanettin  Basatemür‘un, bilgili-birikimli olması, bir oyun sistemini benimsemesi hayalcilik değil de gerçeklerin peşinde olup tecrübesinin getirisini iyi kullanıp takımını iyi tanıması, oyun prensibinden vazgeçmemesi başarının etkenlerindendir..

HAKKI GÜLTEKİNSomaspor iki haftalık maç performansı geçen yılların aynı oyun sistemin devamını sürdürmesi kalıcılık olmak bakımından bizlere umut veriyor. Belki sezon başlarken yapılan transferler soru işareti gibi dursa da sistem için de takım oyunun olduğu yerde bireyin değil takımın oyununa adapta olup faydalı bir hale geliyorlar. Bugünler de görüldüğü üzere Türk futbolunun sistemsizlikten yaşadıklarına bakılınca yıllar için de bir ekol oluştuğunu sistem oturduğunu Somasporu izleyince rahat görebiliyoruz.. 

Sistem belki hücum gücü olarak beklediğimiz gibi görünmese de, oyunun skor bakımından istenilen olunca oyunu tutma defansif belirli bir çizgide gitmesi ciddi bir sistem başarısıdır. Hiç bir başarı tesadüf değildir, beklemektir, çalışmaktır, sabırdır, planlamadır, mücadeledir.. Bu konuda Somaspor’un başarısı taktir edilmesi alkışlanmanması gerekir..

SUAT GÜNDOĞANOyunun belli bir seviyelerde olması ikinci ligin de üçüncü ligin seviye olarak fazla fark olmadığı iki maç sonunda beklediğimiz o seviye farkı yok denilecek kadar az olması bunun Somaspor hoca ve yönetimin görüp yaptıkları transferler bakış açısının başarı hanesine yazar… Karamsar durumun sezon başı görüntüsünün kafalarda soru işaretinin kalmasına geçtiğimiz iki maç gösterdi ki planlama doğru onun için Somaspor başarılı adımlarla yoluna devam ediyor bunun em önemli nedeni futbolda bir ekol oluşması yıllarca istikrarlı bir şekilde çalışmadan geçiyor bunun neticesinde oynadığın futbolun karşılığını alıyorsun..Somaspor emin adımlarla ilerliyor.. Sevgilerle… Doğan Gülşen

Tüm Yazılarına Göz At

 

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

1 YORUM

  1. Avatar
    Süleyman ERTAN

    Soma Spor SİYAH | İNCİLER Başarılı bir sezon olur inş. Güven,Suat,Murat ve yönetim kurulu üyelerine,taraftar ark. selâm, saygılarımla.

YORUM YAZIN