Soma’da İlk Kez Tenis Turnuvası Düzenleniyor

Soma’da İlk Kez Tenis Turnuvası Düzenleniyor

Soma Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünce 19-29 Haziran tarihlerinde ‘Birinci Kaymakamlık İlkbahar Tenis Turnuvası’ düzenlenecek.

Düzenlenecek turnuva ile ilgili açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdüresi Dilek Kuruçay, “Sportif anlamda etkinliklerle dolu olan güzel ilçemize Kaymakamlığımızın da destekleriyle ‘Birinci Kaymakamlık İlkbahar Tenis Turnuvası’ düzenleyeceğiz.Turnuvanın amacı,sosyal sorumluluk çerçevesinde, tenis sporunun oynanmasının teşvik edilmesini sağlamak, sosyal aktivite yapabilmeye imkanı sunmak, bu spora ilgi duyanları bir araya toplamak, ileride tenis oynamak isteyen gençlere ortam ve olanak sağlamak olduğu unutulmamalıdır. Turnuvaya katılımlarınız bu anlamda ileri tarihlerde de yapılması düşünülen turnuvalara emsal teşkil edeceği göz ardı edilmeden, örnek davranış ve tavır içerisinde olunması hususu tertip komitemizce önemle rica olunur. Şimdiden tüm katılımcılara başarılar dileriz.’’dedi
Dilek Kuruçay, 19-29 Haziran tarihlerinde ELİ Azot Tesislerinde oynanacak olan müsabakalarla ilgili talimatnameyi yayınladı.

Yayınlanan talimatname şöyle:SOMA KAYMAKAMLIĞI
2018 1.TENİS TURNUVASI
KATILIM VE OYUN KURALLARI

SOMA KAYMAKAMLIĞI GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 19-29 HAZİRAN 2018 TARİHLERİ ARASINDA SOMA’DA İLK OLARAK TENİS TURNUVASI YAPILACAKTIR.
TURNUVANIN ORGANİZASYONU, YÖNETİMİ VE DİSİPLİN İLE İLGİLİ KONULARDA HER TÜRLÜ KARARI ALMAYA “TERTİP KOMİTESİ” YETKİLİDİR. BU KOMİTE TURNUVANIN BAŞLANGICINDAN BİTİMİNE KADAR ORTAYA ÇIKACAK HER TÜRDEN SORUNUN ÇÖZÜMÜ AMACIYLA KURULMUŞTUR. AYNI ANDA BİRDEN FAZLA KURULDA GÖREVLİ OLMAK MÜMKÜNDÜR.

BUNA GÖRE AŞAĞIDA YAZILI KURALLAR, TURNUVANIN TABİ OLACAĞI KURALLARDIR.

1- MÜSABAKALARA TENİS SPORUNA GÖNÜL VERMİŞ HER YAŞ VE MESLEKTEN OYUNCULAR KATILABİLİR. KATILIM DURUMUNA BAĞLI OLARAK YAŞ GRUPLARI DÜZENLENECEKTİR.

2- MÜSABAKALARDA FERDİ(BİREYSEL) MÜCALELE YAPILACAK OLUP,ELEME USULÜNE GÖRE MAÇLAR YAPILACAKTIR. KATILIM DURUMUNA GÖRE GRUP MAÇLARI YAPILABİLİR. GRUPLARINDA İLK İKİYE GİRENLER ANA TABLODA MÜCADELE ETME HAKKI KAZANACAKLARDIR.

3- MÜSABAKALAR TENİS FEDERASYONUTARAFINDAN BELİRLENEN OYUN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE OYNATILACAKTIR.
4- OYUNCULAR TURNUVAYA KENDİ RAKETLERİ İLE KATILACAKTIR

5- MÜSABAKALAR 3 SET ÜZERİNDEN OYNANACAKTIR.2 SET KAZANAN GALİP GELECEKTİR. OYUNLARDA AVANTAJ UYGULAMASI OLACAKTIR. SET 6-6’LIK BERABERLİK DURUMUNDA TIE-BREAK(7’Lİ) ESASINA GÖRE SONUÇLANDIRILACAKTIR.

6- MÜSABAKALAR 16:30’DAN İTİBAREN, OYUNCULARIN DA UYGUN ZAMANLARINA GÖRE AYARLANMAYA ÇALIŞILACAK OLUP, UYUMSUZLUK DURUMUNDA KOMİTENİN KARAR VERECEĞİ MAÇ SAATİ ESAS ALINACAKTIR. İKİ KATILIMCININ DA KABULÜ DURUMUNDA MAÇIN ERKEN SAATLERDE DE OYNATILMASI MÜMKÜNDÜR.7- YARIŞMALAR,MÜSABAKA KOMİTESİNİN BELİRLEDİĞİ HAKEM TARAFINDAN YÖNETİLECEKTİR.

8- MÜSABAKALAR SIRASINDA SPOR AHLAKINA UYGUN HAREKET ETMEYEN (GENEL AHLAKA UYGUN HAREKET ETMEYEN, KÜFÜR EDEN, HAKEME DEVAMLI İTİRAZ EDEN VB.) OYUNCULAR KOMİTE KARARINCA TURNUVADAN İHRAÇ EDİLECEKTİR.

9- MAÇ SAATLERİNDE HAZIR BULUNMAYAN(MAÇ SAATİNİ EN FAZLA 15 DK.GEÇMESİ DURUMU), GEÇERLİ MAAZERETİOLMAYAN OYUNCULAR W/O(WALKOVER) STATÜSÜNDE HÜKMEN MAĞLUP KABUL EDİLECEKTİR.

10- KATEGORİLERİNDE DERECEYE GİREN ERKEK-KADINOYUNCULARA ÖDÜL(PLAKET-MADALYA-KUPA) VERİLECEKTİR, MÜSABAKAYA KATILAN TÜM OYUNCULARA KATILIM SERTİFİKASI VERİLECEKTİR.
11- MÜRAACAATLAR VE DETAYLI BİLGİLENDİRME,18.06.2018 TARİHİNE KADAR 0(544)6376770 VE 0(532)7897323 İRTİBAT NUMARALARINDAN YAPILACAKTIR.

12- TURNUVAYA KATILIM ÜCRETİ YOKTUR.

13- TURNUVA BOYUNCA KORTLARDA SAĞLIK GÖREVLİSİ BULUNACAKTIR.

14- MÜSABAKALAR19-29 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA KOMİTE TARAFINDAN BELİRLENEN SAATLERDE
E.L.İ. SOSYAL TESİSLERİ(AZOT) TENİS KORTUNDA YAPILACAKTIR.

15- MAÇ TAKVİMİ, MAÇ SONUÇLARI, TURNUVAYA İLİŞKİN TÜM BİLGİLENDİRMELER KATILIM DURUMUNA BAĞLI OLARAK TERTİP KOMİTESİNCE WHATSAPP GRUBUNDAN İLAN EDİLECEKTİR.

16- TÜM KATILAN OYUNCULARA “SOMA TENİS TURNUVASI” WHATSAPP GRUBUNDAN BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR, TÜM OYUNCULAR GELİŞMELERİ BURADAN TAKİP ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

17- TURNUVA TERTİP KOMİTESİ, ORGANİZASYONDA AKSAKLIK YAŞANMAMASI İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEM VE DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAYA YETKİLİDİR. DEĞİŞİKLİKLER AYNI GÜN İÇERİSİNDE YAPILMASI GEREKLİYSE, KATILIMCI OYUNCULARA MUTLAKA CEP TELEFONLARINDAN ULAŞARAK BİLGİLENDİRİCEKTİR.

18- KAYIT YAPTIRMIŞ OYUNCULAR YUKARIDAKİ TÜM HÜKÜMLERİ PEŞİNEN KABUL EDİLMİŞ SAYILACAKLARDIR.

TURNUVA TERTİP KOMİTESİ;
DİLEK KURUÇAY
HATİCE COŞKUN
REFİK AĞARTAN
CEM ÇELİK
Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN