Soma’da İkinci Baharını Yaşayanların Turnuvası..

Soma’da İkinci Baharını Yaşayanların Turnuvası..

Somadaki turnuvanın en güzel yanı otuzunu aşmış insanların sahalara dönmesini sağlıyor,işe giderken işten dönerken hafta sonu aileleriyle yada akşamları arkadaşlarıyla gezmeye çıktıklarında hareket eden bedenler son oynadığı maçtan turnuvaya ilk çıkışına kadar neredeyse ayağına top sürmemiş iş güç sahibi kişileri buluşturmak oluyor..

Burada belirleyici olan yaş değildir spordan kopmuş olmaktır..

 

Soma kaymakamlık turnuvası 30 yaş grup için özellikle cazip oluyor. 30 yaş üstü genellikle iş yerlerinde veya mahalle yada arkadaş çevrelerinde organize olup turnuvada takımının yükünü taşıyarak kahramanlık yapıyorlar..

Turnuvanın en önemli özelliği saha küçüklüğüdür. Küçük saha daha az koşarak sahanın daha çok yerinde bulunabilmek demektir. Takımların yaş ortalaması dikkate alındığında bunun ne kadar önemli bir etken olduğu ortadadır..

 

Küçük saha aynı zamanda kondüsyon yerine tekniğin önem kazanması anlamına gelir..Gençken iyi topçu arkadaşlar küçük sahada gençlere taş çıkartabiliyor..

Turnuva insanların ayrıca harhangi bir çaba göstermeksizin ne iseler artık ben oynayamiyorum diye düşündükleri şeyleri yapabilmek için onlara tekrar şans tanıyor..

Turnuvada yaşı ilerlemiş kendinin bir vakitler neleri yapıp da şimdi yapamadığının farkına varıyor insan.Arkadaşlarının da aynı durumda olduğunu sahaya ilk çıktıkları anda anlıyor insan..

Turnuvada asıl anlaşılması gereken şudur,haliyle gençlik yıllarında bir dönem sportif her türlü hareketten bütünüyle uzaklaşmış insanların özel bir hazırlık yapmadan gerçekleştirdiği oyun ve eğlencedir Soma kaymakamlık turnuvası Selamlar… Doğan Gülşen

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

1 YORUM

  1. Avatar

    Saha çok küçük ama gerçekten diğer saha ile karşılaştırıldığında ölçüler nedir bilmiyorum .fakat arkanı dönmeden 2 kişi geliyor.buda seyir zevkinden uzaklaştırıyor

YORUM YAZIN