Soma Termik ve Soma Kömürleri Yarı Finalde..

Soma Termik ve Soma Kömürleri Yarı Finalde..

25.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvasında sekiz takımın mücadele edeceği Çeyrek Final karşılaşmaları bugün (çarş) Teiaş Eğitim Tesislerinde Soma Belediyesi-Soma Termik ve Soma Kömürleri- Genç Girişimciler takımları arasında oynanan karşılaşmalar ile başladı.

6 golün atıldığı karşılaşmalarda; Soma Termik ve Soma Kömürleri rakiplerini eleyerek adlarını yarı finale yazdırdı.

Yarı finale kalan; Soma Kömürleri ve Soma Termik 6 Mayıs Pazar günü saat 17:00’de Teiaş Tesislerinde finale kalma adına karşı karşıya gelecek..

# Karşılaşmaya ait fotoları görmek için buraya tıklayınız!.

 

SOMA TERMİK 2-0 SOMA BELEDİYESİ
Günün ilk yarı finalist takımını belirleyecek karşılaşma 17:00’de Soma Belediyesi ve Soma Termik takımları arasında oynandı. Çeyrek finale Taşkonak takımını İsmail Şarlayan’ın attığı iki golle 2-1 mağlup ederek gelen Soma Belediyesi ile, Maden-İş takımını Bayram Kurşun, Oğuz Akyüz, Fatih Tetik kk ve Laz İbonun golleriyle 4-2 mağlup eden Soma Termik’in yarı finale kalabilme adına verdikleri mücadelede gülen taraf ‘’Soma Termik’’ oldu.

SOMA TERMİK 3.KEZ YARI FİNALDE..
Maçta kollarına cumartesi günü kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman değerli ağbimiz Yücel Biçer’in anısına siyah bant takarak çıkan Soma Termik, zorlu karşılaşmadan 2-0 galip ayrıldı ve adını yarı finale yazdırdı. Yeşil-beyazlılar-ı yarı finale taşıyan golleri; 40 ve 58.dakikalarda Oğuz Akyüz kaydetti. Soma Termik, Soma Belediye galibiyeti ile 3.sezon üst üste yarı final oynama başarısını yakaladı..
OĞUZ AKYÜZ’ÜN GOLLERİ TURU GETİRDİ..
40.dakikada Bayram’ın kullandığı korner, 58.dakikada ise Burak’ın sağ kanattan yaptığı güzel ortayı aynı güzellikte ağlara gönderen Oğuz Akyüz, takımını yarı finale taşıdı.Kutluyoruz..
SOMA BELEDİYE KUPAYA VEDA ETTİ!
Zorluk derecesi yüksek olan maçta, önceki maçlardaki oyun anlayışından uzak bir performans sergileyen Soma Belediyesi, Oğuz Akyüz’ün gollerine engel olamadı ve 2-0’lık mağlubiyetle turnuvaya veda etti.10 yıldır bir üst tur başarısı gösteremeyen Belediye, bu sezon level atlayarak eleme ve çeyrek final maçları oynama başarısı gösterdi.Kutluyoruz..
İHTİYAR KURT ‘’ERKAN GELİR’’
Turnuva başından beri Soma Belediyesi adına önemli işlerin altına imza atan Erkan Gelir’den bahsetmeden geçemeyeceğim. Evet ‘’53 yaşındaki Erkan Gelir’’ Soma Belediyesinin ve Turnuvanın en yaşlı oyuncu Erkan Gelir ilerlemiş yaşına rağmen, mücadelesi ve orta sahadaki performansı genç oyunculara örnek olacak türdeydi. Kutluyoruz..
SAHA:Teiaş
HAKEM: A.Yiğit Doktaş
SOMA TERMİK:Kadir-Osman-Onur-Taci-Burak-Bayram-Fatih-İsrafil-Oğuz
YEDEKLER:Bilal,Laz, Mustafa,Ataberk,İlker,Gürkan,Güray

SOMA BELEDİYESİ:Y.Canbaz-Cesur-Y.Durali-Özgür-E.Aydın-E.Gelir-Erol-İsmail-Abdurrahman
YEDEKLER:Candaş,Haydar,Şentürk,Bülent,Mustafa,Veli
KIRMIZI KARTLAR:Yok
GOLLER:Oğuz Akyüz (2) (S.Termik)

SOMA KÖMÜRLERİ 4-0 GENÇ GİRİŞİMCİLER
İkinci yarı finalisti belirleyecek karşılaşma, geçen senenin ikincisi Soma Kömürleri ile turnuva üçüncüsü Genç Girişimciler arasında oynandı. Güç dengelerinin siyah-beyazlı ekipten yana olduğu karşılaşmadan 4-0’lık skorla galip ayrılan tarafta Soma Kömürleri oldu.

SOMA KÖMÜRLERİ GEÇEN SENE KAÇAN ŞAMPİYONLUĞUN PEŞİNDE!
Geçen sene gerçekleşen 24.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuva finalinde, İmbat A.Ş’ye 3-0 mağlup olarak ikincilikle yetinen siyah-beyazlılar, çeyrek finalde karşılaştığı Genç Girişimcileri Uğur Aksoy (2), Bahadır Özgen ve Ramazan Yılmaz’ın kendi kalesine attığı gollerle 4-0 mağlup etti ve adını 25.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvasında yarı finale yazdırdı.Siyah-beyazlılar, Soma Belediyesini 2-0 mağlup eden Soma Termik takımıyla finale kalabilme maçı oynayacak..
İki takım geçen sezon yarı finalde karşılaşmış ve Soma Kömürleri, Genç Girişimcilerden; E.Kalkan ve Yücel (2)’in gollerine; Uğur (2), Bahadır (2), Hüseyin ve Kenan’la cevap vererek karşılaşmadan 6-3 galip ayrılmıştı.
UĞUR AKSOY ATMAYA DEVAM EDİYOR..
Attığı gollerle takımını çeyrek finale taşıyan Uğur Aksoy, bugünde 2 gole imza atarak takımının yarı finale çıkmasında katkı sağladı.
GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN BURAYA KADAR!
Soma Kömürleri karşısına fazla etkili olamayan Genç Girişimciler, geçen sene yarı finalde mağlup oldukları rakiplerine bu senede çeyrek finalde mağlup oldular ve turnuvaya veda ettiler. Takım olarak, oynadıkları tüm maçlarda centilmenliği elden bırakmayan ve çeyrek final oynama başarısı gösteren bu takımı kutluyoruz..

SAHA:Teiaş
HAKEM: Cüneyt Aydın
SOMA KÖMÜR:M.Bilal-Olcay-Ömür-Şevket-Faik-Faruk-Hüseyin-Uğur-B.Özgen
YEDEKLER:Celal,M.Ekici,B.Korkmaz,Doğan,Mustafa,Ali,Murat

GENÇ GİRİŞİMCİLER:Ahmet-E.Yılmaz-Candaş-Ramazan-Hakan-E.Canseven-E.Kalkan-Yücel-Osman
YEDEKLER:Şevki,Murat,Erkan,Demir
KIRMIZI KARTLAR:Yok
GOLLER:Uğur Aksoy (2), Bahadır Özgen, Ramazan Yılmaz kk (Soma Kömür)

ÇEYREK FİNAL 2.GÜN MAÇLARI

03.05.2017 Perşembe Saat 17:00 Demir Export-İmbat Teiaş
03.05.2017 Perşembe Saat 18:30 Devlet Hastanesi-ELİ (1) Teiaş

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar
    Halil ibrahim bahadır

    Genç girisimciler kardeslerime .. tesekkurlerimzii bir borç biliyorum.. ve ozellikle osman uysal ve emrah canturke bize guzel seyler izlettikleri icin ayrica tesekkur ediyorum. Tebriklwr beyler ..

YORUM YAZIN