Soma Kaymakamlık Tenis Turnuvası Düzenlenecek

Soma Kaymakamlık Tenis Turnuvası Düzenlenecek

Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz koordinesinde Gençlik Merkezinde 1-29 Ekim 2022 tarihleri arasında 4.Geleneksel Kaymakamlık Tenis Turnuvası düzenlenecektir.

Düzenlenecek turnuva ile ilgili açıklamalarda bulunan Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdüresi Dilek Mert, “Sportif anlamda etkinliklerle dolu olan güzel ilçemize Kaymakamlığımızın da destekleriyle ‘4.Kaymakamlık 29 Ekim Cumhuriyet Tenis Turnuvası’ düzenleyeceğiz. Turnuvanın amacı, sosyal sorumluluk çerçevesinde, tenis sporunun oynanmasının teşvik edilmesini sağlamak, sosyal aktivite yapabilmeye imkanı sunmak, bu spora ilgi duyanları bir araya toplamak, ileride tenis oynamak isteyen gençlere ortam ve olanak sağlamak olduğu unutulmamalıdır. Turnuvaya katılımlarınız bu anlamda ileri tarihlerde de yapılması düşünülen turnuvalara emsal teşkil edeceği göz ardı edilmeden, örnek davranış ve tavır içerisinde olunması hususu tertip komitemizce önemle rica olunur. Şimdiden tüm katılımcılara başarılar dileriz.’’dedi

Dilek Mert’in turnuva ile yayınladığı Talimatname şöyle:

SOMA KAYMAKAMLIĞI-2022 IV.TENİS TURNUVASI
TALİMATNAMESİ

SOMA KAYMAKAMLIĞI GENÇLİK ve SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ’NCE 01 EKİM-29 EKİM 2022 TARİHLERİ ARASINDA SOMA’DA DÖRDÜNCÜ TENİS TURNUVASI ORGANİZE EDİLECEKTİR.

TURNUVANIN ORGANİZASYONU, YÖNETİMİ VE DİSİPLİN İLE İLGİLİ KONULARDA HER TÜRLÜ KARARI ALMAYA “TERTİP KOMİTESİ” YETKİLİDİR. BU KOMİTE TURNUVANIN BAŞLANGICINDAN BİTİMİNE KADAR ORTAYA ÇIKACAK HER TÜRDEN SORUNUN ÇÖZÜMÜ AMACIYLA KURULMUŞTUR. AYNI ANDA BİRDEN FAZLA KURULDA GÖREVLİ OLMAK MÜMKÜNDÜR.

BUNA GÖRE AŞAĞIDA YAZILI KURALLAR, TURNUVANIN TABİ OLACAĞI KURALLARDIR.

MÜSABAKALARA TENİS SPORUNA GÖNÜL VERMİŞ 18 YAŞ VE ÜZERİ SOMA İLÇE SINIRLARI İÇİNDE İKAMET EDEN HER MESLEKTEN OYUNCU KATILABİLİR.

MÜSABAKALARDA FERDİ(BİREYSEL) MÜCALELE YAPILACAK OLUP, ELEME USULÜNE GÖRE MAÇLAR YAPILACAKTIR.

MÜSABAKALAR TENİS FEDERASYONU TARAFINDAN BELİRLENEN OYUN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE OYNATILACAKTIR.

OYUNCULAR TURNUVAYA KENDİ RAKETLERİ İLE KATILACAKTIR

MÜSABAKALAR 3 SET ÜZERİNDEN OYNANACAKTIR. 2 SET KAZANAN GALİP GELECEKTİR. OYUNLARDA

KARAR PUANI UYGULAMASI OLACAKTIR. AVANTAJ PUANI UYGULAMASI OLMAYACAKTIR.

İLK TUR VE ÇEYREK FİNAL MÜSABAKALARI KAZANILMIŞ 2 SET ÜZERİNDEN OYNANACAK OLUP SETLERDE 1-1 LİK EŞİTLİK DURUMUNDA 3. SET YERİNE 10’LU TİE BREAK OYUNU OYNANACAKTIR.

YARI FİNAL VE ÜZERİ TURLARDA İSE SETLERDE 6-6’LIK BERABERLİK DURUMUNDA TIE-BREAK(7’Lİ) ESASINA GÖRE SONUÇLANDIRILACAKTIR VE AVANTAJ PUAN UYGULAMASI UYGULANACAKTIR.

MÜSABAKALAR 18:00’DAN İTİBAREN, BAŞLAYACAK OLUP HERHANGİ BİR UYUMSUZLUK DURUMUNDA KOMİTENİN KARAR VERECEĞİ MAÇ SAATİ ESAS ALINACAKTIR. İKİ KATILIMCININ DA KABULÜ DURUMUNDA MAÇIN ERKEN SAATLERDE DE OYNATILMASI MÜMKÜNDÜR.

YARI FİNAL VE ÜZERİ TURLARDA MÜSABAKALARDA HAKEM GÖREVLENDİRİLECEK OLUP ÖNCEKİ TURLARDA HAKEM GÖREVLENDİRMESİ YAPILMAYACAKTIR. (KATILIMCILAR KARARLARI FAİR PLAY ÇERÇEVESİNDE KENDİSİ ALACAKTIR.)

MÜSABAKALAR SIRASINDA SPOR AHLAKINA UYGUN HAREKET ETMEYEN (GENEL AHLAKA UYGUN HAREKET ETMEYEN, KÜFÜR EDEN, HAKEME DEVAMLI İTİRAZ EDEN VB.) OYUNCULAR KOMİTE KARARINCA TURNUVADAN İHRAÇ EDİLECEKTİR.

MAÇ SAATLERİNDE HAZIR BULUNMAYAN(MAÇ SAATİNİ EN FAZLA 15 DK.GEÇMESİ DURUMU), GEÇERLİ MAZERETİ OLMAYAN OYUNCULAR W/O(WALKOVER) STATÜSÜNDE HÜKMEN MAĞLUP KABUL EDİLECEKTİR.

MAÇLAR ÖNCEKİ MÜSABAKALARA TAKİBEN OYNANACAK OLUP İLAN EDİLECEK MAÇ SAATLERİ TAHMİNİ SAATLER OLACAKTIR. YİNE DE SPORCULARIN FİKSTÜRDE BELİRTİLEN SAATTEN 15 DAKİKA ÖNCESİNDE KORTTA BULUNMASI GEREKMEKTEDİR.

KATEGORİLERİNDE DERECEYE GİREN ERKEK-KADIN OYUNCULARA ÖDÜL (PLAKET- MADALYA-KUPA) VERİLECEKTİR, MÜSABAKAYA KATILAN TÜM OYUNCULARA KATILIM SERTİFİKASI VERİLECEKTİR.

MÜRAACAATLAR VE DETAYLI BİLGİLENDİRME, 30.09.2022 TARİHİNE KADAR 0(507) 490 82 61 İRTİBAT NUMARASINDAN YAPILACAKTIR.

TURNUVAYA KATILIM ÜCRETİ YOKTUR.

TURNUVAYA KATILACAK TÜM SPORCULAR İLK MAÇLARINA ÇIKMADAN ÖNCE MUTLAKA “SAĞLIK BEYAN FORMU”NU DOLDURUP TURNUVA KOMİTESİNE TESLİM ETMEK ZORUNDADIR.

MÜSABAKALAR 01.10-29.10.2022 TARİHLERİ ARASINDA KOMİTE TARAFINDAN BELİRLENEN SAATLERDE SOMA GENÇLİK MERKEZİ TENİS KORTUNDA YAPILACAKTIR.

MAÇ TAKVİMİ, MAÇ SONUÇLARI, TURNUVAYA İLİŞKİN TÜM BİLGİLENDİRMELER KATILIM DURUMUNA BAĞLI OLARAK TERTİP KOMİTESİNCE WHATSAPP GRUBUNDAN İLAN EDİLECEKTİR.

TÜM KATILAN OYUNCULARA “4.TENİS TURNUVASI-2022” WHATSAPP GRUBUNDAN BİLGİLENDİRME YAPILACAKTIR, TÜM OYUNCULAR GELİŞMELERİ BURADAN TAKİP ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

TURNUVA TERTİP KOMİTESİ, ORGANİZASYONDA AKSAKLIK YAŞANMAMASI İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEM VE DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAYA YETKİLİDİR. DEĞİŞİKLİKLER AYNI GÜN İÇERİSİNDE YAPILMASI GEREKLİYSE, KATILIMCI OYUNCULARA MUTLAKA CEP TELEFONLARINDAN ULAŞARAK BİLGİLENDİRİCEKTİR.
KAYIT YAPTIRMIŞ OYUNCULAR YUKARIDAKİ TÜM HÜKÜMLERİ PEŞİNEN KABUL EDİLMİŞ SAYILACAKLARDIR.

ŞİMDİDEN TÜM KATILIMCILARA BAŞARILAR DİLERİZ.

TURNUVA TERTİP KOMİTESİ; DİLEK MERT, REFİK AĞARTAN, RIFAT KAHRAMAN, SILAY MUTLU, ALİ KOŞAN, DOĞUKAN ALTUNTAŞ

Dilek MERT

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN