Soma Defi Ligi Kayıtları Başlıyor

Soma Defi Ligi Kayıtları Başlıyor

Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce Teniste bir organizasyon daha “Soma Defi Ligi”

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kaymakamlık Tenis Turnuvasının yanı sıra Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün ev sahipliğinde Gönüllü tenis severlerimiz Fatih Akalın ve Hüseyin Turgun‘la birlikte organize edilecek olan Defi Turnuvaları, tenisçilerin birbirleri arasında maçlar yaparak puan kazandığı ve oluşturulan tabloda yükselip düşerek kendi seviyelerinde spor severler ile maç yapmasını hedefleyen uzun soluklu bir aktivitedir.

Soma’da “Defi Ligi” oluşturmanın amacı Soma’da tenisçileri bir arada toplayıp denk oyuncular arasında müsabaka yaparak maç tecrübesini arttırmak, rekabet ortamı oluşturup tenisi ilerletmek, sporcuların düzenli formda kalmalarını sağlamak, tenis sporunu yaygınlaştırmak olarak belirlenmiştir.

Soma Defi Ligi gönüllülük esasına bağlı bir organizasyondur. Müsabakalara tenis sporuna gönül vermiş 18 yaş ve üzeri oyuncu katılabilir.

Maçların teklif edileceği, sıralamanın takip edileceği, bilgilendirmelerinin yapılacağı yer Soma Tenis Ligi Facebook grubudur.

Tüm tenis sporuna gönül vermiş kişileri Defi Ligine katılmaya davet ediyoruz.
Lig kayıt tarihi 7 Mart-29Ekim
Bilgi: Fatih Akalın 0544 284 4667
Hüseyin Turgun 0544 318 7089
Facebook: Soma Tenis Ligi

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN