Orhan Karslı’lı Milli Takımdan 10 Madalya

Orhan Karslı’lı Milli Takımdan 10 Madalya

Orhan Karslı‘nın hocalığını da yaptığı Türkiye Taekwondo takımı, Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’da, 3’ü altın 10 madalya kazandı.

3. GÜN

Estonya’nın başkenti Tallinn’de düzenlenen şampiyonanın üçüncü gününde ümitler kategorisinde 4, yıldızlar kategorisinde ise 6 sıklette müsabakalar yapıldı. Türkiye, günü 3 altın, 3 gümüş ve 4 bronz madalya ile tamamladı.

Avrupa Ümitler ve Yıldızlar Taekwondo ŞampiyonasıAy-yıldızlı taekwondocular ümitler kategorisinde günü 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya ile tamamladı. Kadınlar 49 kiloda Aleyna Şenyurt ve erkekler 87 kiloda Enbiya Taha Biçer, Avrupa şampiyonu oldu. Kadınlar 67 kiloda İkra Kayır gümüş madalyanın sahibi olurken, 49 kiloda Elif Ilgın Öztabak ile erkekler 63 kiloda Gökhan Emre Kesgin bronz madalya kazandı.

Yıldızlar kategorisindeki sporcular ise 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyanın sahibi oldu. Kızlar 37 kiloda Hayrunnisa Gürbüz altın madalya kazandı. Erkekler 41 kiloda Hakan Arslan ile 49 kiloda Ali Sami Pelit gümüş madalya elde eden isimler olurken, kızlar 44 kiloda Sahra Nur Özdemir ile Melisa Eravcı birlikte üçüncülük kürsüsüne çıktı.

Şampiyonanın son gününde ümitler kategorisinde 4, yıldızlar kategorisinde ise 6 sıklette müsabakalar yapılacak.

2. GÜN

Üçüncü günde ümitler kategorisinde 4, yıldızlar kategorisinde ise 8 sıklette müsabaka yapıldı. Türkiye, günü 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamladı.

Ümitler kategorisinde erkekler 54 kiloda Görkem Polat, altın madalyanın sahibi olurken, kadınlar +73 kiloda Aysel Nur Sağlık bronz madalya kazandı. Yıldızlar kategorisinde kızlar 59 kiloda Ceren Çetinel gümüş madalya elde etti.

1. GÜN

Şampiyonanın ilk gününde ümitler kategorisinde 4 sıklette müsabakalar yapıldı. Kadınlar 73 kiloda Huri Korkut gümüş madalyanın sahibi olurken, erkekler 58 kiloda Mahmut Küskü bronz madalya kazandı.

HABER KAYNAK: Türkiye Taekwondo Federasyonu

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar
    Orhan karslı

    Emeklerin için teşekkür ediyorum sayın Cevdet Yıldırım hocam.
    Her şey Türkiye için. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

YORUM YAZIN