Mutlu Sonla Taçlandırmaya Az Kaldı

Mutlu Sonla Taçlandırmaya Az Kaldı

Maç başladığında iki takımda da biraz telaşlı görüntü vardı. Bunun sebebi Karşıyaka’nın hücum etmeye çalışması, önde biraz baskı yapması ancak 15 dakikaya kadar oyun orta saha da iki takım birbirini kontrol ederek geçti. Ama ondan sonra tamamen kontrol bizdeydi.DOĞAN GÜLŞEN SOMADASPORA YAZDI

Hücum da çok etkili olamasak ta topun bizde olması bile artı meziyetti.
Takımın kendine güveni görünüyordu, takım oyununun getirisi ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyorduk.
Bütün futbolcularımızı kullanan bir takım hüviyetindeydik.
Duran toplardan golü bulmak ki; Melih’le bulduk..
Skor üretemediğimiz zamanlarda çıkıp gol bulmak bu takım oyununun artı getirisidir..
Her yerden skor üretmeye başladık..

Somaspor Mutlu Sonla Taçlandırmaya Az KaldıGolü bulunca zaten oyunun kontrolü bizdeydi.
Karşıyaka da beklenilenin altında zorluk çıkaracak bir oyun göremiyorduk.
Güzel şekilde arkayı sağlam tutup önde tam belki istediklerimizi yapamasak ta ilk yarı Nurettin topla buluşmakta ve hücum bölgesinde yeteri kadar buluşamaması topla Karşıyaka’nın ona karşı aldığı tedbirle açıklanabilir. Ancak neticede ilk yarı her şey bizim kontrolümüzde istediğimiz gibi bitti.
Karşıyaka ya pozisyon vermeden içeri gittik 1.0 içeri gitmek müthiş avantajdır her zaman..


Gel gör ki ikinci yarı hemen golü yedik!Gel gör ki ikinci yarı hemen golü yedik!

Olabilir sonuçta Karşıyaka isim olarak Egenin köklü takımlarından forması yeter ama futbol olarak Somaspor’un çok gerisindeydi bugün..


Yine oyunu ele alarak sabırlı bilinçli olarak oyunumuzu yavaş yavaş tam yıkamasak ta ne yaptığımızı bilerek oynuyorduk. Muhammed bugün gol attı görevini yaptı yine de hocası ondan çok umutlu. Örneğin ondan beklentileri doğrultusunda önde baskıyı arttırmalı, orta sahaya biraz gelip rakibi karşılamalı bunları yapsın Somaspor daha iyi seviyede olur.

Karşıyaka takımı beraberlik golünü bulsa da gerisini getirecek oyun becerisi yoktu. Bizim ise oyun olarak kendimizin bilinen oyunu o önde oynama günümüz futbolunun doğrularını yapan görüntümüz orta sahaların hücum da serbestliği Nurettin-Özcan aynı şekilde kanatların Uğur ve Umut un katkıları galibiyetin perçinlemesinde önemli oldular..

SOMASPOR KARŞIYAKA MAÇIBiz geçen haftayı Bay geçtik rakibimiz Erokspor değerlendirdi. Şimdi biz onların Bay olduğu haftayı çok iyi değerlendirdik böyle gücünü göstereceksin beklenen puan kaybı olabilir mi? düşüncesini bertaraf edip biz güçlüyüz ve şampiyon olacağız inancını galibiyetle gösteriyoruz.

Takımın bir oyun planı olması ideal 11 olarak ta çok çok iyi durumda gücünün artması rakiplerinden önde görüntüsü adım-adım-maç-maç hedefe yaklaşması sabırlı bir şekilde her geçen gün ilerleme kat ederek devam ediyor.
Yolumuzun önündeki engeller teker teker aşarak şampiyon olacak görüntü her hafta artarak devam ediyor. Bugün ki galibiyet inanan futbolcularımız ve teknik ekibin başarısı takımımız kendini kabul ettirerek galibiyetlerine devam ediyor

SOMASPOR KARŞIYAKA SEROMONİYeni yönetim ile birlikte gücüne güç katan takımımız bu bilinçle devamını sezon sonunda mutlu bir sonla taçlandırması dileği ile bu galibiyetin mimarı başta futbolcu arkadaşlara hocamızı ve tüm çalışanları tebrik ediyoruz.. Sağlıklı Günlere..Doğan Gülşen

Bağlantılı Haber;

Karşıyaka Maçın Golleri (VİDEO)
Somaspor 4-1 Karşıyaka
Somaspor, Karşıyaka Hazırlıklarını Tamamladı
Karşıyaka Maçı Öncesi 4 Oyuncu Sınırda
Karşıyaka Maçı Tolga Sancak’ın
Lider, Karşıyaka Hazırlıklarına Başladı
Mustafa Aydın, ”Mutluyuz, Gururluyuz
Şampiyonun Ayak Sesleri
Karşıyaka 0-1 Somaspor
Karşıyaka Fark Beklerken?
Somaspor Orta ve Şut Çalıştı
Karşıyaka Maçımızın Hakemleri Belli Oldu

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

YORUM YAZIN