Manisa 1. Amatör 7.Haftaya Genel Bakış

Manisa 1. Amatör 7.Haftaya Genel Bakış

Manisa Mustafa Gülten 1.Amatör Akhisar Grubu 7.hafta oynanan maçlarda haftayı bay olarak geçirmesine rağmen Süleymanlı Bld.Spor 2 puan farkla liderliğini devam ettirdi.

Bu hafta sonu amatör ligde oynanan maçlara baktığımızda gurupta galip gelen takımlar Akhisar 1922 Spor, Medar Gençlik Kulübü, Akhisar Gücü, ( ilk galibiyeti ( Selçiklispor deplasmanda 0-1 ) olarak sona ermiş, Turgutalpspor, Gölmarmaraspor, Sazobaspor, ve Karabulutspor haftayı mağlubiyetle tamamlayan takımlar oldu.

Bu hafta Akhisar 1922 Spor 5 Karabulutspor 3
Gölmarmaraspor 0 Selçiklispor 1
Sazobaspor 1 Akhisar Gücü 4
Medar GB 2 Turgutalpspor 0 şeklinde sona ermiştir.

Buradan genel bir değerlendirme yapacak olursak, haftaya çok önemli gözükmemesine rağmen Akhisar 1922 Spor aldığı galibiyet ile umut tazelemiş oldu.

Alt sıralarda ki Sazobaspor ve Akhisar Gücü liglere tutunabilmek için var güçleri ile mücadeleye devam ediyorlar. 9’ar puana sahip Gölmarmaraspor ve Selçiklispor şimdilik orta sıralarda mücadeleye devam ediyorlar.

Soma temsilcimiz Turgutalpspor 12 puanla 4 sırada yer alıyor. Akhisar 1922 Spor ile Medar Gençlerbirliği 13’er puanla Süleymanlı Belediyespor’un arkasında 2. ve 3. sırada yer alıyorlar. 15 Puan ile Süleymanlı Belediyespor lider durumda yer alıyor.

2 Hafta sonra ilk yarısı sona erecek Manisa Mustafa Gülten 1.Amatör Akhisar Grubunda mücadele eden her takım açısından titizlikle takip edilmekte ve çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu arada amatör liglere ara verilip, verilemeyeceği belli değil gibi gözüküyor, tahminlerimize göre de bu gurupta maçlar Ocak sonu gibi bitecek ve tek takım eleme olmadan süper amatör lige ‘’merhaba’’ demiş olacak.
Buradan tüm takımlarımıza kazasız bir sezon geçirmelerini temenni ediyor, başarılar diliyoruz. Şeref Öksüm

somadaspor

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN