Mahallenin Delisi Yazdı..

Mahallenin Delisi Yazdı..

Daha ”maç ne zaman başlayacak acaba?” derken, yeni transfer Osman ve Elmalı ile daha dirençli bi takım haline gelen Öğretmenler Birliği, maçın henüz 7. dakikası gelmeden 2-0 öne geçti..

 

Oğuz Akyüzün penaltı gölüyle maça tutunmaya çalışan Kaymakamlık takımı, kalesinde bir gol daha gördü..
Buna yine penaltı golüyle karşılık veren Oğuz Akyüz durumu 3-2 yaptı..

İlk yarı gel-gitlerin çok olduğu maçta öğretmenler bastırdı, sayısız gol fırsatını karar hataları yüzünden hunharca harcayan Öğretmenler kalesinde bir gol daha görünce maç 3-3 oldu.

ilk yarı böle mi bitecek acaba derken soldan kesilen ortaya Gökhan hoca harika kafa koydu ve ilk yarı böyle bitti..

ikinci yarıda maç ilk yarıya nazaran tutuk başladı.
Kenar yönetimlerin maça damgasını vurduğu ikinci yarının son 15 dakikası ”hadi gidelim başka gol olmaz” deyip de evine gidenlerin çok şey kaçırdığı anlara şahit oldu..
Osmanı çıkartıp Elmalıyı ön liberoya çeken Öğretmenler hata yaptı. Defansa turnuvanın eski oyuncularından Cem’i defansa alıp sabırla bekleyen Kaymakamlık yönetimi de alkışları topladı..Son on dakikaya kadar kalesinde iki üç tanede gol pozisyonu yaşayan ve Kadirin müthiş kurtarışlarıyla baskıdan kurtulan Kaymakamlık takımı, önce Oğuz Akyüz’ün harika kestiği topu boş kaleye yuvarladılar sonra da son dakikalarda duran topta oyuna ikinci yarıda dahil olan tecrübeli stoper Cem’in ileri çıkıp harika kafa golüyle galibiyeti sonuna kadar hak eden taraftı… Tebrikler ve alkışlar bu maçı bize izleten bütün oyunculara ve maçın adamı OĞUZ AKYÜZE… Başarılar

NOT: Futbolun gerçeği atanın ve tutanın iyi olacak. Kaleci Kadir yediği 4 gole rağmen bilhassa ikinci yarıda çok çok iyiydi. Başarılı eldiven yaptığı kritik kurtarışlarla maça damga vurdu.. OĞUZ da iki gol birde klas asistle galibiyeti getirdi.. Öğretmenlerin tutanı vasat atanı da devamlı değişince mağlubiyette onlar için kaçınılmaz oldu..
Mahallenin Delisi LAZ İBO

Bağlantılı Yazılar;

9 Gollü Maçın Galibi Kaymakamlık OlduCevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

2 YORUM

  1. Avatar
    Ali özbek

    Yorumların büyük kısmı doğru ama hem diyosun ikinci yarı öğretmenler çok gol kaçırdı hem teknik heyet yanlış yaptı.bu yorum tutarsız kalecimiz çok hata yaptı dogru .değişiklikte tamamen mecburiyetten dolayı

  2. Avatar

    hocam haklısın eğer osman problem yaşayıp çıkmışsa haklısın. ilk yarı o varken ve ikinci yarı çıkana kadar pozisyonunuz vardı zaten osman çıkıp elmalı ön liberoya geçince efektif olamadınız. mehmet hoca ilerde daha iyi olabilirdi..
    he hocam gel gelelim bunlar tamamen benim yorumum siz daha iyisini bilirsiniz takımınızın halini daha iyi bilirsiniz. ama elmalı geri gelince osman da çıkınca gokhan ve emrah hocaya gerekli alan açılmadı oyun sıkışdı..

YORUM YAZIN