Kırkağaç’ta Halı Saha Turnuva Şampiyonu Belli Oldu

Kırkağaç’ta Halı Saha Turnuva Şampiyonu Belli Oldu

Kırkağaç Yaşayan Efsaneler Kupasında, finalde Kırkağaç Altay Köfte’yi 6-3 mağlup eden Bilir Altay şampiyon oldu.

Kırkağaç Kaymakamlığı, Kırkağaç Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Acar İdman Yurduspor tarafından ortaklaşa düzenlenen ” Yaşayan Efsaneler Ali Angın Halı Saha Futbol Turnuvası” 13 Haziran Pazartesi tarihinde oynanan final maçıyla sona erdi.

Kırkağaç Belediye Halı Sahasında yaklaşık 250 kadar taraftar topluluğunun seyrettiği ve şampiyon takıma 1500 TL, 2.Takıma 1000 TL ve 3.sırayı alan takıma ise 500 TL para ödülü verileceği turnuvada, Bilir Altay, Kırkağaç Altay Köfte’yi 6-3 mağlup ederek  şampiyon oldu. (Bu anlamlı organizasyona ait görseller somadaspor facebook sayfamızda yayınlanacaktır)

KARŞILAŞMAYA İLGİ FAZLA İDİ

KARŞILAŞMAYA İLGİ FAZLA İDİ

Bu önemli karşılaşmayı: Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Emniyet Müdürü Caner Ünlü, Kırkağaç İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üst Teğmen Servet Çelenk, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Güngör, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Halil Boğaz, İyi Parti İlçe Başkanı Levent Komşu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, İlçe Gençlik Spor Müdürü Ömer Kutlu, Yaşayan efsane Ali Angın ve değerli eşi Saide Angın ve 250’ye yakın futbolsever yakından takip etti.

ALİ ANGI SAİDE ANGI

MAÇ ÖNCESİ GÜZEL ANLAR YAŞANDI

Böylesine önemli bir organizasyonun bir parçası olan; Kırkağaç Belediyesi Acar İdmanyurdu  spor kulübünün minik öğrencilerinin yaptığı müzik dinlentisi ve Ali-Saide Angın çiftinin dans gösterisi izleyenlerden büyük alkış aldı.

MÜZİK DİNLETİSİ

 

FİNALE YAKIŞIR MAÇ OLDU

FİNALE YAKIŞIR MAÇ OLDU

Zaman zaman gergin anlar yaşansa da her iki takım ortaya koyduğu kaliteli futbol izleyenlerin adeta nefeslerini kesti.

SEDAT ALTAY BİLİR ALTAY

KAZANAN ABİ OLDU

Turnuvada bütün takımları geride bırakarak final oynama onurunu yaşayan iki takımın kaptanları, Altay soyadını taşıyan iki kardeş Sedat Altay ve Bilir Altay maçında kazanan abi Bilir Altay oldu. Bilir Altay attığı güzel golle de kazanılan şampiyonlukta büyük rol oynadı.

TUĞBA KOCABIYIK

KUPA VE ÖDÜLLER DAĞITILDI

Sunumunu İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü çalışanı Tuğba Kocabıyık‘ın yaptığı karşılaşma sonrası, dereceye giren takımlara, adına turnuva düzenlenen Ali Angı’ya ve emeği geçenlere kupa, para ödülü ve plaket takdim edildi.

İLK ÖDÜL ALİ ANGI'YA

İLK ÖDÜL ALİ ANGI’YA

Kırkağaç’a büyük hizmetlerde bulunan ve ”Yaşayanlar Efsanesi Turnuvası”na adı verilen Ali Angı‘ya plaketini Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse ve Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz takdim etti. Eğitimsel anlamda Kırkağaç’a büyük hizmetleri olan Ali Angı:

ALİ ANGI HAYATI

1954 yılında Kırkağaç’da doğdu. İlkokulu Cumhuriyet İlkokulu, Ortaokulu Kırkağaç Ortaokulu, Lise’yi Balıkesir Muharrem Askı Koray Lisesi, Üniversite Ankara Gazi Beden Eğitimi Bölümünde okudu. İlk görev yeri Samsun Alaçam Lisesi (2 yıl), 1978 yılında Acar İdman çağırdı, Kırkağaç’a geldi.  Kırkağaç’ın ilk beden Eğitim Öğretmeni olma onurunu yaşadı. 27 yıl Kırkağaç’a hizmet etti. Bundan sonrasını değerli hocamız Ali Angı’nın kürsüden yaptığı ve zaman zaman duygusal anlarında yaşandığı konuşmasından dinleyelim:

ALİ ANGI

”Sn Kaymakamım, sn Belediye Başkanım, sn ilçe Jandarma Komutanım, Protokolümüzün çok değerli üyeleri, sevgili spor severler, turnuvaya katılan çok değerli sporcu kardeşlerim, değerli hanımefendiler-beyefendiler turnuvaya katılmanız ve izlemenizden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.

ALİ ANGI FUTBOL TURNUVASI

Bu gece bana ve eşime yaşattığınız onuru hayatımızın sonuna kadar unutamayacağız. Ali Angı kimdir? kısaca ondan bahsedeyim sizlere…. (yukarıdaki yazının giriş bölümü)

27 yıl sonunda Kırkağaç Lisesinin küçük bir dolabı vardı. Dolapta 1952 yılından kalma bir tane çini vazo kupa vardı. 2005 te emekli olunca Eczacı Engin Ümmetoğlu lisesinin giriş katındaki dolaplar ağzına kadar dolmuştur. Manisa Futbol Şampiyonluğu, 4 defa atletizm Manisa şampiyonluğu, basketbolda il 3.lükleri, voleybolda takımlar her yıl bir tek Akhisar lisesini yenemezdi. Her yıl en azından Manisa 2.likleri, gruplara gittik iyi dereceler yaptık. Hele bi 82 takımımız var. İsimlerini yanlış ve eksik söylemek istemiyorum saymayacağım.

Hiç yenilmeden Manisa şampiyonluk Salihli Lisesi, Manisa Lisesi, Akhisar Lisesi, Akhisar Meslek Lisesi bunlar efsane takımlardı. Onları yenmek çok kolay değil. Hiç yenilmeden Manisa şampiyona oldu gruplara gitti, gruplarda da yenilmedi Balıkesir’de Grup 2.si olarak tarihe ismini yazdırdı.

Yıl 1982-2022 aradan neredeyse 40 yıl geçti. Kırkağaç’ta şampiyonluk yaşanmadı bir daha. Çok emek verdik Kırkağaç’a, çok iyi öğrenciler yetiştirdik. Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü vardır ”Ben sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” Bu temel ilkede hiçbir zaman kötü sporcu yetiştirmedik. Sadece ilçemize hizmet etmekle kalmadık 3 yıl Kınıkspor, 1 yıl Poyracıkspor,3 yıl Somaspor, Gelenbespor, Bakırspor bunlara da hizmet ettik.

Basketbol, voleybol, atletizm, masa tenisi, yüzme ve sonunda şunu gördük ki Türk insanının Kırkağaç’ımıza yapılan hizmetin karşılığında insanlar belli bir yaşı geçtikten sonra kıymetimizi daha iyi anladılar her halde. Çok değerli insanlar yetiştirmişiz. Karşımda belediye başkanımız var öğrencilerimiz var sizlere de çok teşekkür ediyorum. Beni onurlandırdınız, gururlandırdınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır, sağolun var olun” derken göz yaşlarına hakim olamadı.

 

ŞAMPİYONLUK KUPASI BİLİR ALTAY'IN

ŞAMPİYONLUK KUPASI BİLİR ALTAY’IN

Kırkağaç Altay Köfte karşısında büyük mücadele örneği veren Bilir Altay Takımı, 6-3’lük skorla bu anlamlı kupayı ve 1500 TL’lik para ödülünü Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse’nin elinden takım kaptanı Bilir Altay aldı. Bilir Altay anlamlı kupayı müzesine görürken, 1500’lik para ödülünü Kırkağaç Acar İdmanyurdu kulübüne bağışlaması anlamlıydı.

ALTAY KÖFTE 2.’LİK KUPASINI ALDI

ALTAY KÖFTE 2.’LİK KUPASINI ALDI

Finalde rakiplerine 6-3’lük skorla boyun eğen  Kırkağaç Altay Köfte takımı, 2.lig kupasını Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz’ün elinden takım kaptanı Sedat Altay aldı.

3'LÜK KUPASI YENİLMEZLER

3’LÜK KUPASI YENİLMEZLER

Turnuvada üçüncülüğü elde eden Yenilmezler takımına üçüncülük kupası ve 500TL’lik ödülü, adına turnuva ya adı verilen Ali Angı takdim etti.

EFSANELER

EN CELTİLMEN TAKIM

Sonuç ne olursa olsun oynadıkları centilmence futbollarıyla takdir toplayan Efsaneler takımı, turnuvanın en centilmen takımı ödülü aldı.

EN DEĞERLİ OYUNCU OSMAN İÇEN

EN DEĞERLİ OYUNCU OSMAN İÇEN

Oynadığı pozitif futbol ile otoritelerden tam not alan Bakır Efeler takımından Osman İçen, turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi. Yetenekli oyuncuya ödülünü Kırkağaç İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üst Teğmen Servet Çelenk  verdi.

MURAT BÜYÜKKÖSE

BÜYÜKKÖSE TEŞEKKÜR ETTİ.

Turnuvanın oluşumuna liderlik eden Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, organizasyona katılanlara hitaben ”Yaşayan Efsaneler Ali Angın Halı Saha Futbol Turnuvası nedeniyle emeği geçen herkese şahsım ve Kurullarım adına teşekkür ederim. Turnuvamızın finaline gelerek bizi onurlandıran siz değerli misafirlerimize  ve dereceye giren takımları da kutluyorum”dedi.

Kırkağaç Belediye Başkanı  Yaşar İsmail Gedüz

GEDÜZ, TEBRİK ETTİ

Organizasyonun bir diğer önemli parçalarından birisi olan Kırkağaç Belediye Başkanı  Yaşar İsmail Gedüz, ”Geleneksel hale getirdiğimiz yaşayan efsaneler adı altında düzenlediğimiz turnuvalarda benim de okul yıllarımda öğrencisi olduğum Ali Angı Hocamız adına düzenledik. 20 Takım ve 240 sporcu’nun katılımıyla gerçekleşen turnuvada tüm sporcularımıza teşekkür ediyor, dereceye giren takımları da tebrik ediyorum. Turnuvada emeği geçen kurumlarımıza, turnuvaya katılan takımlarımıza ve seyircilerimize çok teşekkür ediyorum.”dedi.

EROL TÖR

TÖR, ”HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Turnuvanın sevk ve idaresi ile yakından ilgilenen Erol Tör ise turnuva sonrası şunları söyledi: ‘’Yaşayan Efsaneler Ali Angın Halı Saha Futbol Turnuvası” final maçı ve Kupa Törenine gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduğumuzu belirtmek isterim.

Turnuva boyunca zaman zaman gerginlikler olsa da saygı ve centilmenliği elden bırakmadan mücadele eden tüm takımlara teşekkür ederiz. Bizlerden hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Turnuvamızın finaline gelerek bizi onurlandıran;

Kaymakamımız sn Murat Büyükköse’ye, Belediye Başkanımız sn Yaşar İsmail Gedüz’e, Emniyet Müdürü sn Caner Ünlü’ye, Kırkağaç Jandarma Komutanı sn Servet Çelenk’e, Ak Parti İlçe Başkanı sn Mehmet Emin Güngör’e, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı sn Halil Boğaz, İyi Parti İlçe Başkanı sn Levent Komşu’ya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya’ya İlçe Gençlik Spor Müdürü Ömer Kutlu’ya ve bütün konuklarımıza teşekkür ederiz.  Turnuvamızın Geleneksel hale gelmesi dileği İle kupa törenine katılan bütün konuklarımızı da teşekkür ederiz’’dedi.

HER NE KADAR SAHA İÇERSİNDE OLUMSUZLUKLAR OLSA DA…

Kazananın kaybedeni teselli ettiği, kaybedenin kazananı tebrik ettiği, faul’e maruz kalan arkadaşının elinden tutup kaldırdığı bir sevgi ve kardeşlik içinde istenilen ve özlenen bir tabloda geçen turnuvanın 3.sü daha şimdiden sabırsızlıkla beklenmekte.

Bir spor adamı olarak bende; böylesine anlam yüklü bir turnuvanın muhteşem halı saha tesislerinde gerçekleşmesinde katkıları olanları kutluyor, saygılar sunuyorum Cevdet Yıldırım

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar
    halil ibrahim bahadır

    şükrü reis balkanların ve anadolunun kupa canavarı oldun.. almadığın kupa kalmadı.. saygılar KRAL iyiki varsın

YORUM YAZIN