Kırkağaç Yeni Spor Kompleksine Kavuşuyor

Kırkağaç Yeni Spor Kompleksine Kavuşuyor

Şantiye Şefliği’ni 1983-84 sezonunda Samsun I. Sanayispor’da beraber futbol oynadığım Mehmet Denizcan’ın yaptığı Kırkağaç Belediyesi Spor kompleksini inceledik.

12 Mayıs’ta Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse ve Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz tarafından temeli atılan Kırkağaç Belediyesi Spor kompleksinde yavaş yavaş sona doğru yaklaşılıyor.

SAMSUN IRMAK SANAYİSPOR

Kırkağaç Belediyesi Spor Kompleksi çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Mehmet Denizcan, “Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Kırkağaç Belediyesi tarafından yaptırılan Kırkağaç İlçesi Spor Kompleksi İle Çevre Düzenleme ve Altyapı Yapım İşi  devam etmekte olup Temmuz ayı içerisinde biteceği öngörülmektedir.” Dedi.

Denizcan’dan yapımı devam eden tesislerle ilgili aldığımız bilgiler doğrultusunda;

Kırkağaç Belediyesi tarafından 2021 yılında fiyat farkı hariç 16.000.000 bedelle ihale edilen ve yer teslimi yapılan Kırkağaç Spor Kompleksi inşaatına müteahhit firma Baltaş Çatı Kaplama Ltd. Şti tarafından 2022 yılı Şubat ayında başlanmış olup inşaat süreci devam etmektedir. İçerisinde tesis olarak stadyum, tribün, soyunma binası, basketbol sahası, tenis kortu, açık halı saha, kapalı halı saha ve yarı olimpik yüzme havuzu ile büyük bir otopark alanı mevcuttur.

Kırkağaç ilçe merkezinin doğu kısmında, karayolu ve tren yolunun hemen alt tarafında, eski meslek yüksek okulunun bulunduğu yerde, yaklaşık 31 dönüm arazi üzerine yapılmakta olan tesislerin pek çoğu bitmiş olup soyunma binası, havuz inşaatı ve altyapı ile çevre düzenleme işleri devam etmektedir.

Kırkağaç ilçesine uzun yıllar hizmet edecek tesislerden stadyum ve tribünü tamamen bitmiş olup stadyum dış ölçüleri 76×113 metre, oyun sahası ise 68×105 metre standart ölçülerinde sentetik çim olup FİFA tarafından “Kırkağaç Şair Eşref Stadyumu” olarak tescili yapılmıştır. Tribün ise 480 kişilik çelik tribündür. Soyunma Binasında ise pek çok soyunma odası, duşlar, lavabolarla birlikte, yönetici odası, sağlık odası ve kafeterya yer almaktadır.

Açık halı saha 22×44 metre, Kapalı Halı saha ise 30×50 metre ebatlarında ve yine sentetik çim oyun alanına sahiptir. Standart oyun ölçülerine sahip Basketbol sahası ve Tenis kortları zeminleri beton olup ileride bu spor dallarında pek çok sporcu yetişmesine kaynak olacak niteliktedir. Yarı olimpik yüzme havuzu ise yine bu spor dalında pek çok sporcunun yetişmesine imkan sağlayacak nitelikte olup içerisinde havuz haricinde seyir tribünleri, soyunma odaları, duşlar, lavabolar, antrenör ve idareci ofisleri ile birlikte büyük bir fuaye alanı da mevcuttur.

İnşaatın bitim süresinin 12 Temmuz olduğunu söyleyen müteahhit firma şantiye şefi İnşaat Mühendisi Mehmet Denizcan, spor kompleksini titizlikle inşa ettiklerini, tesislerin bitirilip tesliminin yapıldıktan sonra Kırkağaç ilçesi için uzun yıllar spor tesisi sorunu olmayacağını ve bu tesislerde pek çok sporcu yetişeceğini umut ettiklerini belirtti. Ne diyelim bizede ”Hayırlısı olsun”demek düşer..

KIRKAĞAÇ SPOR KOMPLEKSİ SERTİFİKA

somadasporCevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

2 YORUM

  1. Avatar
    Ali Aydın

    Kırkağaç 25-30 yıl tesis konusunda arkasına bakmaz emeği olanlara teşekkür

  2. Avatar
    Sefer Yıldız

    Gençlerimizin sağlıklı bir şekilde spor yapabilmelerine olanak sağlamak amacıyla atılan bu adım ileride kırkağaca başarılı sporcu kazanma adına çok faydalı Allah razı olsun

YORUM YAZIN