Kaymakamlık Futbol Turnuvası ve Transferler..

Kaymakamlık Futbol Turnuvası ve Transferler..

Orta yaşta bulunan, futbolla yakından ilgilenen herkesimin heyecanla beklediği 25.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuva maçlarının başlamasına yaklaşık iki ay kala, takımlar kadrolarını netleştirmeye başladı.

Yüzlerce kişinin yakından takip ettiği, kurumların, halkın kaynaştığı bu güzel etkinlikte takımlar izleyenlere güzel futbol sunabilme ve başarı elde edebilme adına transfer çalışmalarına başladı.

Bizde sizlere kesin olmamakla beraber şuana kadar elimize geçen bilgileri paylaşmak istedik.  

İMBAT A.Ş

İlk transfer haberimiz geçen senenin turnuva şampiyonu İmbat A.Ş hakkında.. Güçlü kadro yapısıyla kupalara ambargo koyan İmbat A.Ş, İlker Çakır, Yücel Durali ve Bora Bilgener gibi şampiyonluklarda önemli rol oynayan oyuncularını kaybetti. Mavi-beyazlılar, giden bu 3 önemli oyuncular yerine; Soma Çarşı’dan Onur Öremiş, Soma Termik’ten Emin Kara, çeşitli Amatör takımlarda oynamış ve ilk defa bu sezon turnuvada boy gösterecek olan Özkan Öztürk ve Ahmet Cura’yı renklerine kattı. Ayrıca şampiyonlukta çok büyük katkı sağlayan ve turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Bülent Aktuğ, bu yılda mavi-beyazlılarda gibi.

SOMA TERMİK

2016 Futbol Turnuva şampiyonu, 2017 turnuva üçüncüsü Termik; Emin Kara, Harun Ersoy ve Ayhan Çakır gibi önemli oyuncularını kaybetti. Gelen oyuncular konusunda ele geçen herhangi bir bilgi yok..

SOMA ÇARŞI

Takımın başına Soma Masterlerin teknik sorumlusu Reha Fidan’ı getiren Soma Çarşı, bu sezon işi daha sıkı tutuyor.. Yuta Çalışkandan Şükrü, İmbat’tan Bora, Bergamadan Veli, Teiaş’tan Selim ve profosyonel geçmişi olan Oğulcan’ı kadrosuna kattı.

GENÇ GİRİŞİMCİLER

Takımın oluşumunda büyük emeği olan Emrah Köroğlu bu sezon işlerinden dolayı geri planda kalacak.  Taşkonak takımından Osman Uysal Genç girişimciler forması giyecek..

MADEN-İŞ

Uzun bir aradan sonra geçen sezon turnuvaya katılmış, Ramazan Çapar’ın önderliğinde; oynadıkları ve aldıkları başarılı sonuçlarla taraflı-tarafsız izleyenlerin beğenisini kazanmıştı. Onlarla ilgili ise; Gürkan Evdeğis ve Kenan Bulut isimleri geçiyor..

TAŞKONAK

Taşkonak takımı ile ilgili elimize geçen tek haber, geçen sezon Eğitim Gücü forması giyen Mustafa Çamzeybek’in bünyelerine katılması oldu.

YUTA ÇALIŞKAN

Takım sorumlusu Tahsin Çalışkan’ın önderliğinde; Şükrü Zenger, İsmail Şarlayan, Gürkan Evdegis gibi önemli oyuncular ile çeyrek finalde Torku’ya 3-1 mağlup olup turnuvaya veda etmişlerdi. İşte o başarılı kadrodan ayrılan oyuncular; İsmail Şarlayan, Şükrü Zeger, Celal Demirel, Selçuk Bulut ve Gökhan Uysal oldu. Yani anlayacağınız Çalışkan Lojistik’in işi bu sezon bir hayli zor olacak.

MÜFTÜLÜK

Geçen sezon oynadıkları pozitif futbolun yanında sempatik davranışlarıyla da ön plana çıkan Müftülük takımı, mevcut kadrolarına yeni atanan oyuncularla beraber daha da güclü gelecekler..

ZİRAAT ODASI

İlk defa bu sezon katılma kararı almışlar. Aldığımız duyumlara göre; Selçuk Bulut, Caner Başaran, Turgay Alver (Eğitim), Gökhan Uysal (Yuta Çalışkan), Ahmet Kanal (ELİ 2) Ziraaat Odası adı altında mücadele edecek oyuncular.

ELİ (1) ve ELİ (3)

Geçen sezon ELİ (1) ve ELİ 3 tek çatı altında birleşmiş ancak başarılı olamamıştı. Başarısızlığın sonucunda, takımlar bu sene ayrı ayrı mücadele etme kararı aldı. ELİ (1) takımının sorumluluğunu geçen sezon Çalışkan Lojistik adına mücadele eden Celal Çetin Demirel getirilirken, ELİ (3)’de ise takım sorumluluğuna Ertuğ Ünlü geldi. Nakliyecilerden Alper’in adı E.L.İ (1) ile anılıyor..

SAĞLIK -DEVLET HASTANESİ

Geçen sene Sağlık ve Devlet Hastanesi adı altında mücadele veren bu iki takım bu sezon birleşme kararı alıp tek çatı altında mücadele edecek. Takımın başına Muzaffer Okyay getirildi. İsmail Bardan gibi önemli bir oyuncuyu da bünyelerine kattılar.

SOMA BELEDİYESİ

Soma Belediyesi Remzi Paşalı önderliğinde iyi bir takım yapma çabasında. İmbat’tan Yücel, İlker, Çalışkan Lojistik’ten İsmail Soma Belediyesi ile dirsek temasında olan oyuncular..

DEMİR EXPORT

Bünyesinde bir çok önemli oyuncu bulunan Demir Export, geçen sene bazı sebeplerden dolayı katılmadığı turnuvanın başlamasını adeta iple çekiyor.. Aşağıdaki takımlar hakkında henüz elimize geçen bir bilgi yok! TEİAŞ

COLLİN

EĞİTİM

NİTROMAK

HUZUR EVİ

EĞİTİM GÜCÜ

KAYMAKAMLIK

ÖZ-İŞ GÜVENLİK

SOMA KÖMÜRLERİ

AR-GE MÜDÜRLÜĞÜ

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

2 YORUM

  1. Avatar

    Bu turnuva soma futboluna zarar veriyor resmen somurgecilik kole futbolcu donemi gibi insanlar sevdigi Isi severek yapmali zorla degil acikcasi bu turnuva yapilmamali

  2. Avatar
    Halil ibrahim bahadır

    Bu turnuva somada futbolu seven herkesin birlikde oldugu kaynaşabildigi . Gecmisde beraber top oynadigi arkadaslarini tekrar gorup sohbet edip saklasabildigi somadaki ender sosyal aktivitelerimizde bi tanesi . Hala daha yapilasin diye yorum atanlarin olduguna inanmak cok zor . Sen gelme zaten senin icin yapilmamis olur .

YORUM YAZIN