İlk Heyecan Grup Kuralarında Hissedildi.

İlk Heyecan Grup Kuralarında Hissedildi.

Somalı sporseverlerin ortak paydası olan Kaymakamlık Bahar Futbol Turnuvasının grup kuraları çekildi.

KÖŞE :Doğan Gülşen

Epey zamandan beri takımlar, Mart ayının ilk haftasında başlayacak turnuva için hazırlık maçları yapıyordu.
Bütün takımlar en iyi transferleri yaparak, takımını en iyi şekilde iddialı duruma getirmek için çalışmalar yaptılar.
Dün TEİAŞ Eğitim Tesislerinin Toplantı Salonunda gerçekleşen kura çekimine ilgi çok büyük oldu. Kurumlar ve çalışanların bugünü dört gözle beklediği her halinden belli oldu.A-grubu: Demir Export, Hak-İş, Müftülük, Maden-İş, Yuta Çalışkan Kardeşler ve Soma Belediyesi geçen yıla benzer bir grup olmuş en zor grup duruyor. Burada Hak-İş ve Müftülük dışında herkesin birincilik için şansı eşit..

B-grubu: Devlet Hastanesi,Huzur Evi,Eğitim Gücü, Meslek Gücü ve Nakliyeciler çıkmış bu grupta nispeten birbirlerine yakın takımlar 1 ile 2 Devlet hastanesi ve Nakliyeciler olur gibi duruyor…

C-grubu: E.l.İ (1), Nitromak, Ticaret Odası (1), Ticaret Odası (2), Manisa Büyükşehir Belediyesi burada net favori E.l.İ (1) duruyor. Yılların turnuvanın tecrübeli takımı olarak son anda çok iyi transferler yaptılar..Turnuvanın bile favorisi durumuna geldiler bile diyebiliriz..

D-grubu: İmbat A.Ş, Maski, E.L.İ (2),Kaymakamlık, Öğretmenler burada İmbat ve E.l.İ (2) şanslı ilk 2 için hatta E.l.İ (2) grup birinciliğini alırsa şaşırmamak lazım uzun zamandan beri hazırlanıyorlar..

Baharın yaklaşması ile maçları izlemek her zaman olduğu gibi keyifli olacak bizde Somadaspor olarak değerlendirmelerimizi izlenimlerimizi yazarak şimdiden bütün takımlara başarılar dileriz centilmence mücadele gücü yüksek seyir zevki tavan yapan maçlar olsun süpriz sonuçların çokça yaşanmasıyla keyif alacağımız görüntüler olsun..

Kaymakamlık turnuvasında emeği geçen başta Dilek Kurucay hanımefendiye ve ekibine gösterdikleri bu turnuvanın yapılabirliğindeki emekleri için teşekkür etmek lazım. Müthiş bir soysal etkinlik yıllarca sürmesi bile alkışlanacak bir durum, sürdürülebilirliği bile sayfalarca yazılarak taktire şayan bir olay..

4 Mart’ta ilk maçta yerimizi alarak keyifli bir şekilde maçları izleyeceğiz, ayrı bir heyecan duygusu ifade etmek gerekirse..

Şimdiden katılan bütün kurumların takımlarına başarılar diliyoruz. Centilmence herkesin birbirine saygı duyduğu bir turnuva olması dileğiyle.. Sevgiler.Doğan Gülşen (tüm yazılarını oku)

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

1 YORUM

  1. Avatar
    Halil ibrahim bahadır

    yine her zamanki gibi iddaalı aciklamalar yapmissiniz sayin hocam . kendi grubunuzda ki egitim gücünü ilk ikide yer vermemek . c grubunda ticaret odasi takimlarindan soz etmemek gibi .. bence en disli ve birbirinw yakin takimlar sizin grupda toplanmis . bence rakiplerinizi daha dikkatli inceleyin ki kardes takimim nakliyecilere supriz yasatmayin BASARILAR .

YORUM YAZIN