Hakan Durur İle 3.Hafta..

Hakan Durur İle 3.Hafta..

Değerli futbol sever kardeşlerim bu yazıma ilk aklıma gelen bir konuyla başlamak istiyorum.

Maçları genelde sahaya yakın bir yerden seyrediyoruz, hepimiz. Kenarda havalar güzel olunca seyirci sayımız artıyor. Bunun yanı sıra arkadaşlarımız çocuklarını da getiriyorlar. Ne kadar güzel oluyor oralar. Saha da oynayan arkadaşlarımız yorgunluktan, gerginlikten, istediğini yapamamaktan farkında olmadan ağzımızdan kötü kelimeler dökülüveriyor . Biraz daha dikkatli oluverirsek çok daha güzel olacak. Bu sırf benim temennim ve dileğim değildir.

Gelelim haftalık bir değerlendirmeye; sahanın içindeki arkadaşlar bazen oyunun gerginliği, bazen istenilen sonucu alamamalarından dolayı, bazen hakem karalarından dolayı, birde sahadaki performanslarından dolayı yorgunluktan sağlıklı karar veremiyor olabilirler . Kenardakiler sizlere burada çok görev düşüyor birde siz onlara katılırsanız kırıcı söz ve davranışlar kaçınılmaz oluyor. LİDERLİK burada başlıyor.
Dikkat ederseniz hiç isim takım bahsetmedim .
Yazdığım hepimiz için geçerlidir.
Anlık kara verip lütfen kırıcı olmayalım.
Bunlar daha neler eleme maçlarında ne yapacağız hepinizi sağ duyuya davet ediyorum.

 

Demirexport beni şaşırmaya devam ediyor. Bu takım futbolun dışında hiç bir şeyle ilgilenmeden çıkıp maçlarını oynamalı. Kenara kulağını tıkamalı takım içinde bir kişi konuşmalı o beklediğimiz güzel futbol ve golleri bizlere izletmeli. Bu gün sizlerden şunu istiyorum , sizleri seyretmeye gelen çok futbol sever var lütfen bizleri hayal kırıklığına uğratmayın. Gelin arkadaşlar hakemlerle uğraşmayalım, sizler daha mutlu olacaksınız.

Maden-İş sizlere de sözlerime Cengiz kardeşimle başlayacağım. Kenarda liderlik için elinden geleni yapıyorsun takımın çok mücadele ediyor, ve Allah var karşılığını da alıyor. Lütfen Cengiz senden başkası da konuşmasın kardeşim, içerİdeki oyuncularının motivesini arttır takımını beğenen kişi sayısı fazla kulağıma geliyor . Birileri bir yerlerden başlamalı herkes hakemlerle uğraşıyor gelin hep beraber bir adım atalım, biraz anlayış gösterelim.

 

Eğitim gücündeki arkadaşlarım bu guruptan çıkmak istiyorsanız kalan maçlarınızı almak zorundasınız, emin olun kolay maç yok bunu sizler biliyorsunuz ama yine de hatırlatayım dedim.

ELİ1 takımı iyi bir takım bunu da sahada gösteriyor Nedim benim beğendiğim bir futbolcu o da attığı gollerle beni yanıltmadı, her maç aynı çizgide olursa ELİ1 hücum gücünü düşünmez haydi bakalım Nedim..

Şimdi malum Cuma günü oynanan maçlara değineceğim ama seyredemedim, çevremdeki anlatılanlar beni ilgilendirmiyor bunu yazarken, hiç kimse hiç kimseye kızmasın söylenmesin arkadaşlar sahada oynayanlar neler olduğunu daha iyi bilir bizim göremediğimiz yerde itme, çekme, engelleme, mutlaka olmuştur. Herkes bir emek harcıyor adrenalin taşıyor, oyundan atılan o anda taşkınlık yapan kardeşlerimize kimse kızmasın onlar o anlık bir tepkiydi. Şahsım olarak hepsini seviyorum. Bu turnuva onlarla güzel .Bende onların geçtiği yerlerden geçtim, onları anlıyorum sağ duyulu olun lütfen!.

 

Dikkatimi çekti bu yazımızda hep sıkıntılardan ve biraz olsun çözümlerde bahsetmeye çalıştık . İnşallah bundan sonra güzel goller, en centilmen oyunculardan, muhteşem maçlardan bahsederiz, benim umudum var , sahadakilere ve kenardakilere güveniyorum.

Devlet Hastanesi–Huzurevi maçı kaliteli, zevkli, çekişmeli, gollü, geri dönüşleri olan bir oyun seyrettirdiler.
Ne ilk yarıydı öyle Devlet Hastanesi hırslı baskılı oyunun karşılığını iki golle aldı ilk yarı böyle bitti.
İkinci yarı sahada bambaşka bir huzur evi takımı vardı, Mehmet ne yedirdin , içirdin bu takıma fırtına gibi bir ikinci yarı çıkardınız. Mustafa müdürüm artık seni görsün hoca bak ikinci yarıya demi ama. Maç 3-2 ye geldi ama, hastanede bir kardeşimiz var (tehlike anında camı kırınız) Kerim. Hadi Kerim sen ileri çık sana orada ihtiyacımız var. Adam gitti oradaki görevinide yaptı, golünü attı takımını kurtardı. Tebrikler Kerim. Birde takım arkadaşınız GAZİ Emin var değinmeden geçemeyeceğim, kardeşim iyi ki varsın seni her türlü seviyorum, futbolunla, gollerinle, insanlığınla, bu ülke için yaptıklarınla. Saygıyla selamlıyorum seni.

 

Soma Kömürleri iyi ki Bahadır larınız var, diğer maçlara nazaran daha iyi bir ekip seyrettik bu gün, maçlar ilerledikçe daha iyi olacağını düşünüyorum.. Daha az takım içi oynamalar yapılırsa her kes mevkini benimser buda İbrahim hoca yaydı. Diğer arkadaşlarımda çok iyi oynadılar mesela Uğur ama ben daha çok şeyler bekliyorum senden yanılmıyorum değil mi..

Nitromak-Ziraat odası maçı gol düellosu oldu. Kubilay sakat sakat oynadığını biliyorum, birde sağlam olsan ne Kubilay seyredecekmişiz. Buna rağmen yanlışım yoksa 7 golün var, inşallah sakatlıktan çabuk kurtulursun.

 

Hasan Akıncı kardeşim senden her takıma lazım, birinci dakika nasıl başladıysan son dakikada aynı maşallah, takımın vazgeçilmezlerinden . Bu işi severek yaptığını görebiliyorum..
Caner ve Turgay Ziraat odasını kurtardılar. Değerli hocalarım öğretmen camiasını başarıyla temsil ediyorsunuz, gurur duyuyorum sizlerle. Selçuk gol atamadın ama çok çalıştın takımın olmazsa olmazısın. İyi bir liderlik yapıyorsun. Tebrikler.
Allaha emanet olun.. Hakan DURUR


Hakan Durur

1 YORUM

  1. Avatar
    Halil ibrahim bahadır

    Hakan hocam şampiyon olacak takım hakkinda hic yorumun yok her gafta takipdeyim.. hala yok pişman olursun hocam benden solemesi . Kolay gelsin

YORUM YAZIN