Futbol Emekçisi Zekeriya Kurtuluş

Soma’da hafta da yaklaşık 10 maça ev sahipliği yapan Linyit Stadı hala 1994-2000 yıllarda ki gibi imtişamını ve güzelliğini koruyor..

Yaklaşık 10 günde 14 maç seyretme imkanı yakaladığım Linyit Stadının saha-zemini ve çevre temizliği beni hayrete düşürdü.
Bu stad yıllar önce profosyonel liglerde Göztepe, Eskişehirspor, Denizlispor,Karşıyaka, Çanakkale, Buca, Aydın, Afyon ve Adana Demirspor gibi zamanın büyük takımlarına ev sahipliği yapmıştı.

SOMA LİNYİT STADIYıllar geçmesine rağmen hala o güzelliğini koruyan Linyit Stadının şimdilerde; Somaspor A-takım ve alt yapıları, Zaferspor bayan futbol takımı ve çeşitli yaş grupları, Sotesspor, Turgutalp Gençlikspor A-takım ve çeşitli yaş grupları, 301 Karaelmasspor çeşitli yaş grupları, Soma Masterler ve Okul maçları.. Tüm bunların yanında zaman zaman antrenman içinde kullanılmakta olduğunu gözlemliyoruz..

Doğal çime sahip olan Linyit Stadının bakımı hiçte kolay değil..

Bakım-onarım,çimleme-ilaçlama-sulama-biçme ve temizlik..
Evet, yukarıda belirttiğimiz gibi; stad-saha ve zeminden verim alabilmeniz için mutlaka yapılması gereken unsurları harfiyen yerine getirmek zorundasınız.. Ve bütün bu unsurları soğuk-sıcak-gece-gündüz demeden fedakarca çalışıp tek başına yerine getiren futbol emekçisi ”Zekeriya Kurtuluş” sayesinde gerçekleşmiş durumda..

Yalnız bütün bu güzelliklerin yanında bizi üzen taraf da vardı. Neydi bizi üzen taraf? Maç öncesi stada girdiğimizde her şeyin yerli yerinde ve  tertemiz olduğunu açıkça ortada. Gel gör ki; günde 2 hatta 3 maça ev sahipliği yapan emektar stad takımların maç sonrası geride bıraktığı çöplerle görüntü kirliliği yaratmakta.. Takım sorumluları ve sporcu kardeşlerimiz, soyunma odalarından çıkmadan önce lütfen geride neler bıraktığınıza bir göz atın!

SOMA LİNYİT STADIYaptığı olağan üstü hizmetlerle gençlerin spor yapmasına imkan sağlayan futbol emekçisi Zekeriya Kurtuluş iyi ki varsın..


Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN