Fizik Olarak Hazır Değiliz

Fizik Olarak Hazır Değiliz

Maça girerken bileti aldığımızda o atmosferde heyecanlanmak değişik bir haz özlemişiz. Futbol hakikaten çok seviliyor. .

Maçın ilk yarısı kontrollü oynadı iki tarafta. Orta saha olarak tekniği iyi fizik olarak ilk maç olarak diyelim daha iyi duruma gelene kadar kalıcı oyun beklemek acelecilik olabilir.

DOĞAN GÜLŞEN SOMADASPORA YAZDI

Defans olarak stoperlerimiz Kadir ve Sefa yeni ama iyi görüntü verdi hele sol bek Yavuzhan çok çok iyiydi, daha iyi olacak o sinyali verdi. Ön bölge Yılmaz zaten hem fizik olarak hem mental yönden en hazır görünen oyuncumuzdu. Emrecan daha ne olduğu anlaşılamadı ama ikinci yarı içeride değişseydi daha yerinde olabilirdi yine de değişikliği yerindeydi ..

Hücum yönünden istediklerimizi yapamadığımız bir maç diyebiliriz. Can gayretli ama fizik olarak istenilen seviyede değildi. Gezen ama ceza sahası içinde topla buluşturamadığımız gerek destek gerekte hızlı oyun olmadığı için hücumsal girişimler etkili olamadı. İlk maçın getirisi diyebiliriz, daha ofansif çalışmalar yapılacaktır

İkinci yarıya geldiğimizde hücum yönünden Yılmaz özelinde girişimler olurken, anlık konsantre kaybı kornerden yediğimiz, adam paylaşımını yapamadığımız top kalemizde gol oldu. Tam değişiklik yapacağımız anda golü yemek Emrecan çıkıp Berkay gireceği zaman biraz bozulmamıza sebep oldu. .

Batman golden sonra kendi yarı alanına çekilip öyle karşıladı bizi. Oyun bizde olsa da gol pozisyonu olarak istediklerimizi bulamadığımız bir maçın içindeydik.Orta sahada Kenan ve Yusuf fiziksel yönden istenilenleri, hücumsal yönden girişimleri yetersiz savunma yönünden de yeterli geri dönüşü yapamadılar.

SOMASPOR BATMAN PETROLSPOR MAÇI

Oğuzhan da ikinci yarı özelinde tam verimlilik yönünden oyun içinde hücumsal oyun aklı olarak onun daha çok topla buluşup oyunu yönlendirmede öne doğru oynamada ne hikmetse bir türlü o girişimlerimiz azdı. Kaptan, fizik olarak en iyi oyuncumuz olsa da öne doğru ceza sahasına yakınlığı hücumsal on bölgede etkinliği artıracak oyuncumuzdu bu olabilirdi çünkü oyun yönünden gerekenleri yapacak girişimde bulunacak orta saha oyuncusu yoktu. Geçen sezon ki Özcan hareketliliği lazım, forvet destekleyen orta saha girişimleri azdı.

SOMASPOR BATMAN PETROLSPOR SAKATLIK

İlk maç özelinde her şey normaldi. Batman’da öyle galibiyet alacak oyun oynamadı ama golü bulunca kendini iyi savundu, sakatlık bahanesi ile oyunu çok soğuttu. .

Fizik Olarak Hazır Değiliz

Neticede ilk maç olması dolayısı ile takımın fiziksel olarak hazır olmaması ön bölge forvet sakatlıklarının olması bakımından yeni ekip oluşu istenilen seviyeye gelmesini bir kaç haftayı bulacaktır ama maçın hakkı yenilgi değildi. Girenlerin çıkanların verimliliği ilk maç olması dolayısı ile yeterli süre oyunda kalamama verimlilik itibari ile istenilen oyunu tabi ki veremeyişi futbolcu yönünden zaman ve maç oynama arttığı sürece takım oyunu daha iyi görülecektir. Beklenti olarak takımın genç olması fiziksel oturuş ve tecrübe kaynaşma uyum artıkça galibiyetler gelecektir. .

SOMASPORLU YÖNETİCİLER

İlk maçlar zordur sonuçta rakibi analizi yapılamamıştır bireysel yönden yerleşim oyun bakımından istenilenler tam manası olmayışı takım bütünlüğü tam oturmadan görüntüde her şeyin resmi maç içinde görüleceği düşünüldüğünde tam hazır olmadığımız ortaya çıkıyor. Onun için böyle yenilgiler ilk maçta olur ama Somaspor yönetim Teknik kadro ne yaptığını bilen bir ekip olunca önümüzdeki maçlar daha iyi olacaktır.. Sevgilerle. Doğan Gülşen tüm yazılarına göz atın..

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

YORUM YAZIN