Favorilere Yakıştı..

Favorilere Yakıştı..

Hafta sonu turnuvanın en güçlü ve favori gösterilen aynı grubun iki takımın maçı olunca bizde maçtaydık.
Belkide şampiyonluk anlamında bize fikir verecek bir maç bekliyordu.

DOĞAN GÜLŞEN

Ne olacak? nasıl oynayacak iki takım? ilerde rakipleri adına da herkes bir fikir edinecekti şampiyonluk adayımı hakikaten iki takımın durumunu anlamanın yolu bu maç olabilirdi, herkes bir şeyler mırıldanıyordu kenarda…

Gelelim maça; Demir Eksport daha sakin taraftı Yuta buna keza agresif ve heyecanlıydı hafifte gergin..

Yuta 3.2.3 gibi başladı.
Oğulcan ve Kenan çift ön libero arkayı sağlama almayı düşünerek başladılar.
İsmail Şarlayan solda, Gürkan sağda, kral Şükrü en uçta..
İlk dakikalar Demir Eksport daha çok topa sahip oluyor görüntüsü verdi. Top tekniği yüksek oyunculardan kurulu olduğu için Raşit ön libero, Kemal önünde, Kubilay uçta başladılar. Her iki takımda defanslarını fazla öne çıkarmadan oynadılar.
Bekler özellikle hiç çıkmadılar garantili oyun oynamaya çalıştılar Yuta da İsmail ve Gürkan ilerde iyi işler yapmaya çalışsalar da beklere yardıma hiç gelmediler. Burada Oğulcan her tarafı kapatarak, koşarak iyi iş çıkarıyordu..

İlk gol Demir Eksport’tan geldi.
Taça çıktı-çıkmadı tartışmalarının olduğu bir pozisyon sonrası paralel ön direğe gelen topa Kubilay dokunarak gol yaptı estetik bir vuruş oldu,gol tartışmalara sebep olsa da verildi.
Golden sonra Yuta daha çok topla oynamaya başladı, hücumlar yapmaya başladı. korner oldu yapılan ortaya Kenan dönerek kimsenin beklemediği bir vuruşla beraberliği sağladı ilk yarı böyle 1.1 bitti..
İkinci yarı her iki takımda kontrollü başladı.
Oğulcan Yuta da ön bölgeye geçti doğrusu da buydu orada daha etkili olabilen birisi tekniği ile fark yaratan oyuncu bugün Yutanın en iyi oynayan oyuncusuydu sakatlanıp çıkana kadar çok dakika sakat sakat oynadı belki maça ön bölgede forvet arkası başlasa daha farklı Yuta izleyebilirdik.
Başka isim Gürkan tutuktu daha etkili bekliyorduk yada olabilirdi. Onu değiştirip Salih girebilirdi kral Şükrü çıktı Salih öyle girdi ne düşünüldü bilemiyoruz. Kenan da yorgunluk belirtileri başladı düşmeye başladı oyundan bu dakikalarda maç başında da Kemal’le gerginlik olmuştu aralarında bir pozisyonda,çok konsantre olmuş Kenan maça besbelli ama yinede orta sahada Oğulcan la birlikte iyiydiler..

Yuta hücumunda İsmail’in önüne atılan topta ceza sahasında iki kişinin arasında topa vurdu dışarı gitti bu pozisyona hakem penaltı çaldı biz orada pek bir şey göremedik nasıl penaltı oldu benim görüşüm karar biraz ağırdı…Kral Şükrü gol yaptı 2.1 yaptı durumu.

Demir Eksport 2.1 yenik durumdayken daha çok topla oynamaya başladı haliylen ama posizyon bulmakta zorlanıyordu uzun bir iki top denediler Yuta kalecisi Murat ta bu pozisyonlarda başarılı kurtarışlar yaptı çizgi kalecisi olduğunu gösterdi..

Demir Eksport ta Kemal sorumluluk almadan oynuyordu daha çok gizleniyor görüntüsü veriyordu çıkarılıp yerine giren oyuncudan sonra Demir Eksport daha iyi oldu. Teknik takım görüntüsü veren Eksport daha etkili olmasını bekliyordum Yuta geri dönüşlerde sıkıntısı olan takım pas yaparak etkili olabilirdiler böyle bir oyun göremedik burada Yutanın agresif ve sert oyuna da etkilemiş olabilir tabii..

Oğulcan Yuta da çıktı sakat sakat oynuyordu zaten Uğur girdi yerine kapandı Yuta bu dakikalarda ister istemez uzun oynayarak İsmail Şarlayan’ı kontra yakalamaya çalıştılar..

İki iyi takımın maçlarında yenik duruma düşünce küçük sahalarda çevirmek zor oluyor Demir Eksport bunu yaşadı çevirmek için çok uğraştı Kubilay biraz daha hareketli olmalı istemeli, gelmeli, dönmeli verkaç yapmalı dikine gitmeli forvetler hareketli olmalı Yuta dan Barış için onu tutmak zor olmadı…

Bu maçta defanslar iyiydi diyebiliriz Barış Yuta da Selim öyle Mustafa Şarlayan çok çok iyiydi Demir Eksport ta defansta iyiydi Halil, Fatih, Hakan, Kaan hepsi güzel oynadılar kalitelerini gösterdiler Fatih hatta maça iyi başlamadı ama son dakika yapılan nokta ortaya çok iyi yükselerek net kafa vuruşu yaparak takımının beraberlik golünü atarak bir nevi altın gol atmış oldu..

Maç 2.2 berabere bitti maçın hakkı böyleydi diyebiliriz,belki ufak gerginlikler olsa da hakemin olgunluğu iyi niyeti ile güzel seyir zevki oldukça yüksek bir maç izlemiş olduk, iki takımda bu güzel mücadele yönü yüksek maç izlettirdikleri için teşekkürü hak ediyor onlara şampiyonluk yolunda başarılar dileriz, anlaşıldı ki ileri ki günler çok daha iyi maçlar bizleri bekliyor…Sağlıcakla kalın..Doğan Gülşen (tüm yazılarını okuyun)

Tüm turnuva yazıları için buraya tıklayınız!..
Etiketler

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

1 YORUM

  1. Avatar
    Somadaspor

    teşekkür ederiz doğan gülşen

YORUM YAZIN