Eşiği Geçemiyoruz

Eşiği Geçemiyoruz

Merhabalar. Geçen hafta geriye düşmemize rağmen rakibe karşı fiziksel üstünlüğünü ve kendine has oyun anlayışını kullanıp, Elazığ Karakoçan FK karşısında sahadan galip ayrılan Somaspor için, bugün Yalovaspor karşısında 3 puan bekliyorduk.

Maçı izleyemedik hem Misli com vermedi hem arkadaşlar Siyah inciler gidemediler her halde onlardan da izleyemedik.. Maçlar zor hele deplasmanlar çok çok zor.. Nedeni herkesin ne konumda olursa olsun mücadele etmesi neticede son maça kadar kim düşer kim şampiyon olur bilinmemesinden geçen hafta da Yalovaspor son dakika golü ile kazanmıştı onlar için bizim maç kırılma maçıydı. İlave olarak evinde galibiyet zevki tadamayan tek takım ünvanını sonlandırmak istiyorlardı. Yani kazanırlarsa ligde kalma adına ümitleri artacak, bizim için ise kazanmamız halinde liderliğimizi perçinleme ve eşiği geçme adına çok güzel olacaktı.Hem bugün yukarısını ilgilendiren bir başka maçta rakiplerimiz Esenler Erokspor ve İçel İdmanyurdu maçıydı. Yazıyı yazarken ertelenmek zorunda kalan sonradan oynanma kararı alınan maçta Erokspor 4-0 öndeydi. İçel, Isparta ve Çatalca’nın puan kaybettiği haftada görüldü ki ki bizim rakibimiz Esenler Erokspor

İkinci yarı Uğur Can‘ın golüyle 1-0 öne geçip maçı bu skorla bitirememek, hem de bitime yakın gol yememiz lider takımın beklemediği bir durum gibi olmamalıydı en zor maçları kazanan takımımız ne hikmetse böyle eşik maçlarda takılıyor tabi ki bunun fiziksel ve taktiksel yönlerinin sebepleri vardır bunu hocamız görmüştür, bilecektir ama bu hatalar ilk yarı maçlar da da oldu onun için bugün dikkatli olmalıydık o dakikalarda gol yemeyebilirdik.

eşiği geçemiyoruzTakımımız her geçen hafta oyun yönünden iyi seviyelerde gidiyordu. Yukarıda da belirttiğim gibi geçen hafta güçlü bir şekilde sahada istediklerini yapar konumdaydı bugün onu göremedik bu konuda bir şey yazamayız ama genel bir durum eşik atlamamız gereken maçlar da takılmamız bunun bizim gibi takımların güç bakımından önde olduğumuz maçları alamadığımız zaman düşündürüyor çünkü kendi ayarımız da oynadığımız maçları çok rahat bir şekilde almamız güç bakımından bizim seviyemiz de olmayan takımlara puan vermek ilginç bir durum çıkarıyor ortaya bu konuya bakılacaktır…Genel bir değerlendirme yaparsak Burhanettin hocamız hem kendini hem takımımızı oyun ve sistem bakımından çok geliştirdi hele geçen yıldan çok çok üzerinde takım liderken, iyi durumdayken belki stress olmamız diyebibiliriz öylemi acaba başka ne olabilir? Hata yapmamak adına maçlar da bu liderliği perçinlememiz lazım gelen maçlar derken puan kaybının olmaması yönünde takımın eksiklerini bulursak bu takım bu ligde rahat şampiyon olacaktır bekleyelim bakalım görülecektir bütün bu nedenler..

Erok artık bizim rakibimiz aramız da 3 puan artı ikili averajla öndeyiz. Önemli bir avantaj hatta çok büyük avantaj onun için bundan sonra bugün ki maçın tahlili iyi yapılıp eksiklikler giderilip hemen önümdeki maça odaklanmak takımımız iyi seviyede bunun telafisi olacaktır üst üste puan kaybı yapmamak önemli olan ama ne olursa olsun bütün maçlar zor iyi hazırlanmak lazım eşik te kalmamak için önümüzdeki güzel günleri değerlendirip maçlarımızı puan kayıpsız atlatmaya çalışalım. Sağlıklı günlere Doğan Gülşen

Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

YORUM YAZIN