Eleme Gruplarının Değerlendirmesi…

Eleme Gruplarının Değerlendirmesi…

Selamın Aleyküm arkadaşlar bu yazımızda küçük bir değerlendirme yapmak istiyorum. İlk önce bende tüm yazılanları yorumları okuyorum.

Okuduğum yorumlardan birisi Halil İbrahim (lazibo) nunyorumu.

 

Ben Ahmet İnce’yi (Eğitim Gücü) tanıyorum ve oyununu biliyorum. Ahmet sakat olmadığı zaman herkese kendini izlettirir. Her zaman göremeyeceğiniz goller, paslar atar. İbo yorumun için teşekkür ederim, her kelimesine katılıyorum.

 

Bu arada Laz İbo’ya da değinmek istiyorum.. Turnuvaya ne zaman maç seyretmeye gelsem gözlerim ve kulaklarım seni arıyor. Oranın olmazsa olmazısın, ne yorumlar ne iğnelemeler yapıyorsun mükemmel. Pek takıma giremiyorsun ama galiba sakatsın ya da bize öyle diyorsun. Belli süre oyunda yer alıyorsun yine de o süre de de çok güzel hareketler koşular gösteriyorsun bize. Bir de benim yazılarım içinde ‘’neden şampiyon olacak takımdan söz etmiyorsun?’’ diye sitem ediyor. Her kesin takımı gönlünden şampiyondur İbo cum. Bundan sonra hep yazı cam söz İbo eleme gruplarında ekibin istediğini aldı. Asıl şimdi maçlar başlıyor. Ekibine canı gönülden başarılar.

 

Birde Nakliyeciler ekibinin durumu ile ilgili sorularla karşılaşıyorum. Biraz dinledim her kafadan bir ses çıkıyor. Herkes çeşitli yorumlar yapıyor, yazılıyor okuyorum. Bence gereken yapılmıştır. Nakliyeciler ekibi de gereken açıklamayı yapmıştır, turnuvayı yönetenlerde yaptı. Şimdi soğutmak lazım en hayırlısı böyle. Burada yazılarımda nakliyeciler den hep övgüyle söz etmiştim, bize güzel maçlar güzel goller seyrettirdiler aklımızda onlar kalsın.

 

Biraz da turnuvayı burada sonlandıran takımlardan bahsedelim..

Kaymakamlık-Müftülük,Çok güzel ekipler kurmuşsunuz , hazırlıklar yapmışınız, malzemeler almışınız, turnuvaya renk kattınız hepinize isim isim teşekkür ederim -ederiz.

 

Huzurevi- Büyükşehir Belediye. Emin olun turnuvanın en renkli maçları Huzurevi maçları oldu. Maça getirdikleri o güzel insanlar var ya mükemmel ya. Onlar bizim insanlarımız onlar orda mutlu oldular, bizler çok mutlu olduk inanın yürekten teşekkür ederiz Mustafa müdürüm ve huzur evi personeli.

 

ELİ2-ELİ3-Yuta Çalışkan Kardeşler. Bu üç ekibimizden de yazılarımda hep bahsettim.Kendilerinden de hep olumlu tepki yaklaşımlar gördüm. Bazı maçları gergin geçmiş olabilir. Ama hiç birinde büyütülecek münakaşalar olmadı. Çoğu tepkilerinizde haklı olduğunuzu bizzat yıllarca oynamış bir arkadaşınız olarak biliyorum ve katılıyorum. Lütfen yazdıklarımı şahsi algılamayın. Kesinlikle hepiniz seneye de bu turnuvanın içinde olacaksınız ve biz sizin yorumlarınızı yapı caz. Rabbim ömür verirse .

 

Teiaş ekibi bu turnuvanın içinde hep bulundunuz. Centilmence mücadele ettiniz ve turnuvayı sessiz sedasız tamamladınız. Hepinize bu centilmen oyunuzdan ve tutumunuzdan dolayı teşekkür ederim.
Turnuvanın bu safhasına kadar çeşitli sakatlıklar geçire arkadaşlarımız oldu. Sizleri de unutmadık. İnşallah en kısa sürede Rabbim şifa verir ve aramıza dönersiniz. Bundan sonrada hiçbir sakatlık olmaz. En büyük dileğimiz.

 

Eminim bu yazımı Hakem arkadaşlarımızda okuyordur, inşallah. Naçizane onlara da birkaç şey söylemek istiyorum.
Sevgili Hocalarım, Allah hepinize hakem şansı versin. Sizlere hepimiz sevgiyle bakıyoruz. Sizlerden ricalarımız var, bu hepiniz için geçerli değildir özellikle genç hakemlerden istiyoruz. Sevgi ve saygı karşılıklıdır. Takımlarımızın içinde oynayan bazı oyuncularla aranızda 10-30 yaş farkı var, Hepsi belli görevlerde bulunuyorlar bu şehirde, bazıları da üst düzey futbol oynamış kişiler, sizlerin beklediği gibi biraz anlayış bekliyorlar. Sizden 30 yaş büyük birine haklı ya da haksız üst perdeden konuşmayın sayın hocalarım. Futbol oyun kurallarında hatası varsa uyar ikincisinde ısrar ederse kartını kullan sonuna kadar arkanızdayız ama tersleme aşağılama onlar yaşça sizden çok çok büyük. Emin olun hepimiz sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz, lütfen lütfen burada bir lig maçı yönetmiyorsunuz. Sizlere sadece itiraz ederler o kadar, artık eleme maçları var biraz daha dikkatli ve anlayışlı olalım değerli hocalarım.

Sevgili arkadaşlar şimdi elemeler başlıyor. Elemeler biraz daha gergin geçebilir. Bura da her takımın içinde sağduyulu sporculara ihtiyacımız var, kenarda bulunan sorumlularında sadece kendi takımları ile ilgilenmeleri gerekir. Hepimiz üzerimize düşeni yaparsak kesinlikle sorunsuz bir eleme turları yaşarız. Benim temennim bu yönde, benim gibi herkesin temennisi bu yönde. Allaha emanet olun..

Hakan Durur (tüm yazıları için buraya tıklayınız!.)Hakan Durur

1 YORUM

  1. Avatar
    Halil ibrahim bahadır

    Hocam öle kolay kurtulamazsin benden merak etme. 3 bes seneye kalmaz masterlardada beraberiz onsallah

YORUM YAZIN