Cevdet, Yunus, Maraşspor, Somaspor, Elbistanspor, Çarşambaspor

Cevdet, Yunus, Maraşspor, Somaspor, Elbistanspor, Çarşambaspor

Somasporumuz, önce Kahramanmaraşspor ile kupada, daha sonra Çarşambaspor ile ligde olmak üzere iki zorlu sınav verecek.

www.somadaspor.com

Bu zorlu iki sınav öncesi; 1988 yılında yaşadığım, 2012 yılında ise önceki blog sayfamda paylaştığım konuya birazcık yakın bir anımı sizinle paylaşmak istedim:)

Yıl 1988 Türkiye Kupası Eleme Maçı: 

Bir tarafta mütevazi kadrosuyla 3.lig’de 2.sırada yer alan ve kadroda benimde olduğum (üstteki fotoda oturanlardan sağdan 2. alttaki fotoda ayakta soldan 2. asker:) Elbistanspor, diğer tarafta Şifo Mehmet’li kadrosuyla 2.lig’de lider durumda bulunan ve o sene 1.lige yükselen Kahramanmaraşspor..

Toplam 11 Oyuncu Var!

Takımımız Elbistanspor’da sakat ve cezalı oyuncuların fazla olması sebebiyle Türkiye Kupası Eleme maçına neredeyse çıkamayacaktık.

 

Düşünebiliyor musunuz 9 futbolcu, 2 kalecin toplam 11 futbolcun var. Çareyi kalecimiz Yunus Şenocak’ı (en üst fotodaki kaleci, alttaki fotoda ise ayakta sağdan ikinci. Ayrıca 12 Kasım Perşembe günü sahamızda oynayacağımız Çarşambaspor’un kaleci antrenörü) santrafor oynatarak bulduk..elbistanspor

Yağmurlu ve çamurlu sahada oynanan karşılaşmanın sonucu: Elbistanspor 3-2 Kahramanmaraşspor
Gollerimizi: kalecimiz, Yunus Şenocak  (2) ve Mehmet Sevi attı. Ve biz, 1.lige yükselen K.Maraşspor’u kupadan eledik:)

Niye Olmasın?

5 Kasım Perşembe günü oynayacağımız Kahramanmaraşspor kupa maçı..
Somaspor 3.ligde. Aynı puana sahip 3 takımla zirveyi paylaşıyor..
Kahramanmaraşspor ise 2.ligde..

Ben inanıyorum, 32 sene önce yaşadığımız o güzelliği Somaspor’lu kardeşlerimizde yaşayacak.. Siyah-Beyaz Devam.. Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN