Bravo Ayla Yılmaz, Bravo Zafer Spor

Bravo Ayla Yılmaz, Bravo Zafer Spor

Eti ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliği kapsamında “SEN GENÇSİN, GÜÇ SENSİN” projesi ile bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında bu yıl desteklenecek 16 genç belirlendi.

Zafer Spor’lu Ayla Yılmaz, Zafer Spor misyonunu, vizyonunu ve hikayesini anlatarak katıldığı bu yarışmada spor alanında en başarılı katılımcı seçilerek mentörlük ve hibe desteği almaya hak kazandı.

Bravo Ayla Yımaz, Bravo Zaferspor

Türkiye genelinde 1742 projenin katıldığı ilk değerlendirmede, 128 proje bir sonraki aşamaya kaldı. 128 finalistin katıldığı çevrimiçi kamp sonunda her kategoriden 4 gencin seçildiği etapta, jüri Ayla Yılmaz’ı ve Zafer Spor Projesini desteğe değer gördü.

Ayla Yılmaz son aşamada yaptığı açıklamada “Benim hayalim kalıpları yıkmak adına verdiğimiz haklı mücadelenin meyvelerini toplayabilmek. “Bizim için fark Etmez” sloganımızı tüm kız çocuklarının aklına yerleştirmek. Kulübümüz kadın futboluyla uğraşan bir kulüp. Hayalim beni değiştiren, dönüştüren Soma Zafer Spor ve Gençlik kulübünün tesislerinin iyileşmesini sağlamak, daha çok kız çocuğunun hayatına dokunabilmek. Kalıpları yıkmak isteyen, kalıplara sığmayan, özgüvenli, cesur ve mücadeleci kız çocuklarının hayatında yer edinebilmek istiyorum” dedi.

HAKAN ARSLANCAN

Kulüp Başkanı Hakan Arslancan yaptığı açıklamada “Öncelikle Ayla’yı tebrik ediyorum. Kulübümüzün bakış açısını ve çalışmalarını çok iyi anlatarak gurur duyacağımız bir başarı elde etti. Sürdürelebilirlik adına, büyük emekler vererek bir noktaya getirdiğimiz Zafer Spor gerçeğini, bizden sonra daha ilerilere taşıyacak gençlerde yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda Ayla’nın ve arkadaşlarının bu boşluğu dolduracaklarına inancımız tamdır. Kimse merak etmesin geleceğimiz gençlerimiz ile emin ellerde. Gençlere güvenmeliyiz, onlara inisiyatifler tanıyarak kararlar vermelerini sağlamalıyız, hata yapma lükslerinin olduğuna ve ancak böyle gelişebileceklerine onları ve kendimizi ikna etmeliyiz. Eti ve Toplum Gönüllüleri Vakfına gençlere böyle fırsatlar verdiği için teşekkür ederim.” Dedi.

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN