Başarının Peşine Ekonomik Kriz!

Başarının Peşine Ekonomik Kriz!

Şimdi gelinen noktada nelerin tam nasıl geliştiğini kestiremesek te, ücretlerin zamanında söz verildiği halde ödeme yapılmamasından kaynaklanan bir durum olduğu gözüküyor..

 

Doğan Gülşen Yazdı

Bilindiği gibi ülkemizin bütün profesyonel takımlarında ülke gerçekleriyle orantılı ekonomik zorluklar var. Bunu her yerde sosyal medya olsun, görsel basın olsun görüyoruz, izliyoruz.

Kimse ücretini zamanı geçtikten sonra almak istemez.

Sonuçta herkesin geçimini üstlendiği bir ailesi var.

Ülkenin getirdiği ekonomik şartlarda borçlanmada yaşanabileceğini düşünerek yönetimler hesap, kitap gereken işlerde sözler verilirken, dikkat etmeleri gerekir.

Yöneticilik bunu gerektirir.

Hiç bir zaman her şey dört dörtlük olmayabilir hesaplar beklendiği gibi gelişmeyebilir ama neticede bir kaç gün beklenildikten sonra gecikmeli de olsa ödemeler yapılmalı. Sorumluluk hesap bilirlik kurumsallık bunu gerektirir..Futbolcu kardeşlerimiz de unutmasın.

Bilmeleri gereken ülke şartlarının günümüz ekonomisinin şartlarının zorluklarında herkesin zorlandığı bunun için futbolda kazançların çok olması bazı açıkları daha önce ödemelerle kapatarak süreci hoca Burhanettin Basetemur’un aracılığı ile çözümlenmesi olmalı..

Gelinen nokta da antrenmana çıkmamak doğru bir yaklaşım olmamaktadır (!)

Bu ahlaken sporun ruhuna aykırı.

Neticede verilen sözler belki gecikmiş olabilir.

Unutulmasın buradan ekmek yeniliyor.

Eğer antrenmana çıkmayarak yapılan eylem, disiplinsizlik cezasına çarptırmaya gider.

Bu eylem kabul edilemez bir durum.

Unutmayın!

Soma size kucak açmıştır.

Buradan büyük paralar kazanılmaktadır.

Türkiye de süper lig ayarında tesislerde çalışılmaktadır.

Bu bir çok futbolcunun yaşamadığı bir ortam.

Daha duyarlı olunarak yaşanan ekonomik sıkıntıların bütün toplumun her kesiminin yaşadığını unutmamak lazım ve futbolcu kardeşlerimiz neticede çok iyi şartlarda bulunmaktadır sosyaldir .

Şampiyonluk havasının her geçen maçta arttığı bir ortamda beklenmeyen bu gelişme umulur ki maçlara yansımaz. Yakalanan güzel hava futbolcu kardeşlerimizin ve yönetimin doğruyu bulup bir an önce hiç bir şeyden etkilenmeden kaldığımız yerden devam eder.

Biz inanıyoruz ki bu hava görüşmelerle düzelir yakaladığımız galibiyet serisi kaldığı yerden devam eder..

Sağlıklı günlere.. Doğan Gülşen (Tüm yazılarına göz at)Doğan Gülşen

Antrenör, Spor Yazarı

YORUM YAZIN