Bal’da Play-Off ve 3.Lige Çıkma?

Bal’da Play-Off ve 3.Lige Çıkma?

Bölgesel Amatör Lig’de sona yaklaştıkça ‘’play-off’lara yükselme puan eşitliğinde ikili averaj mı? yoksa baraj maçı mı oynanacak? 11 gruptan 3. Lig’e kaç takım yükselecek?’’ gibi sorular gelmeye başladı..

SOMADASPOR

Konuyla ilgili TFF’nin resmi internet sitesinde yeterli bir açıklama yok. Sezon başı kulüplere şifahen bilgilendirilme yapılmış.

Şifahen yapılan bildiride; gruplarında lider olan 11 takım dan 9’unun play-off maçlarından sonra 3. Lig’e çıkacağı bildirilmiş.

PLAY-OF İÇİN BİZE KAÇ PUAN YETİYOR?
8.Grupta 23.haftayı en yakın rakibi Yıldırım Belediyespor önünde 5 puan farkla lider tamamlayan Somaspor, ikili averajda 3-1, 1-2’lik skorlarla üstünlük sağladığı için kalan iki maçında (Ödemişsspor ve Gülbahçespor) alacağı dört puan Play-Off’lar için yeterli olacak.




PLAY-OFF EŞLEŞMELERİ NASIL OLACAK?
Normal sezonu zirvede tamamlayan 11 grup lideri arasında kura çekilecek, 8 takım birbiriyle eşleşirken, 3’ü bay çekecek. 8 takımdan galip gelen 4’ü 3. Lig’e çıkacak. Elenen 4 takımdan 3’ü, ilk turu bay geçen 3 takımla eşleşecek. Burada kazanan 3 takım da 3. Lig’e çıkacak. Yenilen 3 takım, bir önceki turdan bay kalan bir ekiple birleşecek. Bu dört takım yeniden eşleşecek, kazananlar da 3. Lig’e çıkacak.




Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar
    Halil ibrahim bahadır

    yani 11 takimin 9 u bi ust tura cikacak . sansımiz fazlasiyla yuksek bence bay olanlardan olmayalim.
    oynayalim yenilsekde bi daha oynayalim . bi daha oynayalim. oynadikca play off tecrubeside edinmis oluruz . boyle maclari oynamak her zaman avantajdir . kaldiki ilk turda çikan 4 takimdan biri olacagimiza adım gibi eminim.

YORUM YAZIN