Ah ahh! Toma Tabatadze Bizde Olsa?

Ah ahh! Toma Tabatadze Bizde Olsa?

Somaspor formasının sırtına geçirdiği sezonun ilk maçı olan Ayvalık ve son maçı olan Bucak maçıyla beraber o gün bugündür bir nevi gönlümüzde ayrı bir yer etti.

Dile kolay, Toma; profosyonelliğe hasret kalan Soma’lı spor severlere 18 yıl aradan sonra attığı ve attırdığı gollerle 3.lige yükselmenin sevincini yaşatan oyuncuların başında yer almıştı.

Yıllar sonra mücadele edeceğimiz profosyonel lig’de Gürcistanlı futbolcusu Toma Tabatadze Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenen statü gereği takımımızdan ayrılmak zorunda kalmıştı.

Adam atmaya devam ediyor! Ah Ahh Toma Tabatadze bizde olsa?

Şimdilerde Özbek ekibi Navbahor  Namangan formasını giyen Toma Tabatadze, geçen sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus’un ekibi Al Hilal’e Asya Şampiyonlar Ligi’ne evinde beraberlik yaşattı.

Brezilya’lı ünlü oyuncu  Neymar’lı Al Hilal’den 1 puan alan Özbek ekibi Navbahor’ın golünü 56.dakikada Toma Tabatadze attı! Hani insan aklından ‘’Ah ahh! Bu sezon Toma Tabatadze bizde olsa’’ diye geçirmiyor değil..

”Ben Toma’yım”

Toma’nın takımımızdan ayrılışı ile ilgili  sosyal medya adresimizde şunları paylaşmıştık.

”Mahalle arasında top oynayan küçük çocuklar, beğendikleri ve örnek aldıkları oyuncular mesela; Ronaldo, Messi gibi ”ben oyum” derlerdi. Eminim bundan böyle ”ben Toma’yım” demeye devam edecekler..

somadaspor

Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN