3.Hafta Puan Durumu, Gol Krallığı ve Detaylar

3.Hafta Puan Durumu, Gol Krallığı ve Detaylar

Soma Kaymakamlık Bahar Kupası Bora Bilgener Futbol Turnuvasında Cuma günü oynanan 2 maçın ardından üçüncü haftayla beraber toplam 24 karşılaşma geride kaldı.

Soma Kurumlar Arası Kaymakamlık Bahar Kupası Bora Bilgener Futbol Turnuvasında 1, 2 ve 3’üncü hafta maçları geride kaldı.

3.Haftanın sonunda oynanan tüm karşılaşmalar, detaylar, oluşan puan durumu, gol krallığı ve kalan maçlara şöyle bir göz atalım..

3.haftayı; A-grubunda İmbat Madencilik 9 puanla, B-grubunda ELİ-1 7 puanla, C-grubunda Emniyet 7 puanla, D-grubunda ise Mevlana Özel Eğitim Meb 6 puanla zirvede tamamladı.

A-grubunda ELİ-2, Esnaf Odası, B-grubunda Soma Belediye, Soma Termik,  D-grubunda ise Nitromak puanla tanışmadı.

A-grubunda 10, B-grubunda 11, C-grubunda 11, D-grubunda 12 toplam da ise 44 golün atıldığı 3’üncü haftada en farklı galibiyeti Nitromak’ı 8-0 mağlup eden Ticaret Odası aldı.
En çok gol atılan karşılaşma 9 golün atıldığı ve 5-4 biten Maden İş-Soma Termik maçı oldu.
En az gol atılan maç ise 2-0 biten ELİ-Hidro Gen maçı oldu.
En fazla gol atan takım 18 golle İmbat Medencilik olurken, ELİ-2 henüz gol sevinci yaşayamadı..
En çekişmeli maç ise 5-4 sona eren Maden İş-Soma Termik karşılaşması oldu.

Haftanın İlgi Çekici Karşılaşması

Üçüncü haftanın en ilginç karşılaşmaları A-grubunda Kolin Madencilik‘in Esnaf Odasını 2-1,   B-grubunda tam 9 golün atıldığı ve gol düellosu şeklinde  Maden-İş Soma Termik’i 5-4 yendiği maçlar oldu.

Hatcrik

3.Hafta futbolun meyvesi olan ”goll” için hatrick yaparak en çok sevinen oyuncular; Oğuzhan Karslı (İmbat Madencilik) ve İsmail Kavruk (Ticaret Odası)

Krallıkta Zirveye İki Ortak

Gol krallığında geçen haftayı 6 gollü Özel Mevlana Eğim Meb’den Yusuf Karayegen‘in ardından 4 golle ikinci sırada tamamlayan Huzurevi’nden Durmuş Ateş, Yuta Çalışkan maçında fileleri iki kez havalandırarak gol sayısını 6’ya çıkardı ve krallık koltuğunu Yusuf Karayegen ile paylaştı.

6 Gol Durmuş Ateş (Huzurevi)
6 Gol Yusuf Karagen (Özel Mevlana Meb)
5 Gol Emrullah Elbir (Emniyet)
5 Gol Oğuzhan Karslı (İmbat Madencilik)
5 Gol Salih Marangoz (Milli Eğitim) izledi  dedikten sonra; puan durumları, eşleşmeler ve 4.hafta karşılaşmalarına bir göz atalım…

A-GRUBU PUAN DURUMU

PUAN DURUMUB-GRUBU PUAN DURUMUB GRUBU PUAN

C-GRUBU PUAN DURUMUC GRUBU PUAN DURUMUD-GRUBU PUAN DURUMUD GRUBU PUAN DURUMU

OLASI EŞLEŞMELER

 

Evet dostlar, 1, 2 ve 3.haftayı iyisiyle-kötüsüyle geride bıraktık.

”Soma Kaymakamalık Futbol Turnuvası başlasa da dostlarımızla bir araya gelip futbol özlemimizi gidersek”’ derken üçüncü haftayı geride bıraktık. Veda ettiğimiz üçüncü hafta sonunda genel olarak göze çarpanlar ve en çok konuşulanlar ”Ya hocam, bu damı faul değil , kart yokmu hocam, ben ne yaptım hocam, buna nasıl kart göstermessin, seni buraya kim gönderdi, bu nasıl hakemlik, yok benim tacım verilmedi, bir tane pozisyonumuz penaltı verilmedi” diye ortalığı yangın yerine çevirdik. Mağlup olunan maçlarda suçu her zaman kendimizde değilde hakem hocalarımızda aradık-durduk! Bir çoğumuz Süper Lig maçlarını tv’den izliyoruz. Maçlarda dört saha hakemi, Var odası ve defalarca izlenmesine rağmen verilen hatalı kararlara hepimiz şahit olduk. Kaldıki bizim turnuvamızda maçları tek hakem ile yönetiliyor. Doğal olarak ta hata oranı yüksek.. Burada hakem hocalarımız verdikleri her karar doğrudur demiyorum. Ancak verilen her kararda ard niyet aramak,  doğru değil. Tabi ki belli çeçevede tepkinizi göstereceksiniz. Ancak!  Haklıda olsanız  hem fiziki temas hemde hakaret doğru değil.  Empati yapın kendinizi onların yerine koyun.!

Evet sevgili dostlar, eminimki bir çoğunuz yukarıdaki konu ile ilgili olarak bana serzenişte bulunacak. ”Ya sen ne diyorsun Cevdet hoca?” diyecek. Varsın desinler hepinizi seviyoruz. Selam ve Dua ile..

Dip Not:Turnuva ile ilgili ”haberleri bulamıyorum” diye bana mesaj atan atan arkadaşlarım, hemen hemen her makalenin altına tıpkı aşağıda olduğu gibi ”Tüm turnuva yazıları için buraya tıklayınız!” diye belirtiyoruz. Ne arıyorsanız hepsi kırmızı işaretli yer ”buraya” tıklayınızda mevcut:)

SOMADASPOR4.Hafta Maçları

23.05.2023 Salı 17:00 Milli Eğitim Eli-3
23.05.2023 Salı 18:30 Soma Belediyesi Soma Termik

24.05.2023 Çarşamba 17:00 Mevlana Özel Eğitim Nitromak
24.05.2023 Çarşamba 18:30 Esnaf Odası Eli-2

25.05.2023 Perşembe 17:00 İmbat Madencilik Kolin
25.05.2023 Perşembe 18:30 Ticaret Odası Huzurevi

26.05.2023 Cuma 17:00 Devlet Hastanesi Genç Öğretmenler 
26.05.2023 Cuma 18:30 Maden-İş Sendikası Hidrogen

27.05.2023 Cumartesi 17:00 Emniyet Milli Eğitim 
27.05.2023 Cumartesi 18:30 Nakliyeciler Koop. Esnaf Odası

Tüm turnuva yazıları için buraya tıklayınız!..Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

1 YORUM

  1. Avatar

    Nasılsa eskiden kalan bı foto çıkartılır yarı finallerde iyi olan bir takım diskalifiye olur imbat eli finali oynanır.Artik izlemeye bile gelmiyorum.Kutahya da çalistigim yerden izine ayrılır izlemeye gelirdim eskiden .

YORUM YAZIN