2.Hafta Gol Krallığı, Puan Durumu ve Detaylar

2.Hafta Gol Krallığı, Puan Durumu ve Detaylar

Soma Kurumlar Arası Kaymakamlık Bahar Kupası Bora Bilgener Futbol Turnuvasında 1 ve 2’nci hafta maçları geride kaldı.

Zevkli, çekişmeli ve bir o kadar da heyecanlı geçen karşılaşmalar sonunda, 2.haftayı; A-grubunda İmbat Madencilik 6 puan ve averajla, B-grubunda Hidro-Gen 6 puanla, C-grubunda Emniyet 4 puanla, D-grubunda ise Mevlana Özel Eğitim Meb 6 puanla zirvede tamamladı.

Detaylar..

A-grubunda 6, B-grubunda 7, C-grubunda 19, D-grubunda 14 toplam da ise 46 golün atıldığı 2.hafta karşılaşmalarında, en gollü maç 9 golün atıldığı Huzurevi-Nitromak maçı oldu. En az gol atılan karşılaşmalar ise; ikişer golün atıldığı ve 1-1 biten Ticaret Odası-Yuta Çalışkan ile ELİ 1-Maden İş maçları oldu. En çekişmeli maç ise 4-4 sona eren Genç Öğretmenler Meb-ELİ-3 karşılaşması oldu.

A-grubunda, Kolin Maden, Esnaf Odası ve ELİ-2, B-grubunda Soma Belediyesi ve Soma Termik, D-grubunda ise Nitromak 2.hafta sonunda puanla tanışamadı.

Haftanın İlgi Çekici Karşılaşması

İkinci haftanın en ilginç karşılaşması B-grubunda ELİ-1 ve Maden-İş takımları arasında oynandı. 1-1 biten karşılaşmada oynanan futboldan çok yaşanan sakatlıklar, verilen kararlar ve fair-play davranışı konuşuldu. Maçta; ceza sahası içerisine gönderilen uzun topta ELİ-1 kalecisi rakibinle çıktığı hava topunda, topu yumrukla uzaklaştırdı. Maçın hakemi pozisyonu penaltı ile değerlendirdi. Uzun itirazların ardından Maden-İş takımından topun başına Soner Kırtay geçti. Soner, kenar yönetimden Cengiz Türk‘ten gelen direktif doğrultusunda kazandıkları penaltı atışını, haksız olduğu gerekçesiyle dışarıya attı. Maden-İş’te futbolcular iki puan kaybetti ama gösterdikleri örnek davranışla izleyenlerden ve bizden büyük takdir aldı.

En Çok ‘’Gol’’ Diye Sevinen Oyuncu

9 Golün atıldığı Huzurevi-Nitromak maçında; en çok ‘’Goll’’ diye sevinen oyuncu dört golle Huzurevi’nden Durmuş Ateş oldu.

Bilal Dede, İki Kaleyi de ‘’Es’’ Geçmedi!

Nitromak takımından Bilal Dede, Huzurevi ile oynanan maçta hem rakip kaleye hem de kendi kalesine gol atarak kayıtlara geçti.

YASİN UZUN KIRMIZI KART

2. Hafta 13 Sarı, 1 Kart Çıktı!

2.hafta maçlarında, geçen haftaya göre kart sayısında dört artış oldu. Hakem hocalarımız, 1. hafta 9 sarı kart çıkarken, kırmızı kartına baş vurmamıştı. Bu hafta , 13 sarı kart ve 1’de kırmızı kart çıktı. 1 ve 2.haftanın sonunda kızaran tek oyuncu ELİ-1 kalecisi Yasin Uzun oldu.

Geçmiş Olsun Görkem!

Geçmiş Olsun!

Geçen haftaya göre bu hafta özelinde talihsiz yaşanan 7 sakatlık üzdü!
ELİ-1’den Erhan, Ömür, Metin ve Semih Maden-İş’ten İlhan, Yuta Çalışkan’dan Barış ve Hidro-Gen’den Görkem’in sakatlıkları bizleri üzdü. Buradan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

YUSUF KARAYEGEN

Krallıkta Zirve Değişmedi

Gol krallığında ilk hafta Huzurevi filelerini 5 kez havalandıran Mevlana Özel Eğitim Meb’den Yusuf Karayegen, dünde takımının Yuta Çalışkanla oynadığı maçta golünü atarak gol sayısını altıya çıkardı ve 2.hafta sonunda da krallık koltuğunda oturmayı sürdürdü. Karayegen’i 4 golle Huzurevin’den Durmuş Ateş, 3’er golle İmbat Madencilik’ten İlker Çakır ve Emniyet’ten Emrullah Elbir izledi  dedikten sonra; puan durumları, eşleşmeler, gol krallığı ve 3.hafta karşılaşmalarına bir göz atalım…

A-GRUBU PUAN DURUMUA GRUBU PUAN DURUMUB-GRUBU PUAN DURUMUB GRUBU PUAN DURUMLARI

C-GRUBU PUAN DURUMUC GRUBU PUAN DURUMUD-GRUBU PUAN DURUMUD GRUBU PUAN DURUMU

OLASI EŞLEŞMELER

Evet Dostlar, 1 ve 2.Haftayı Geride Bıraktık.

somadaspor sayfamızı yakından takip eden değerli arkadaşlar, futbol ile dolu 1 ve 2.haftayı geride bıraktık. İkinci haftaya veda ederken, bol gollü, heyecanlı ve bir o kadarda çekişmeli geçecek bir üçüncü hafta bizleri bekliyor.. 19 Mayıs Cuma günü oynanacak 3.haftanın son karşılaşmaları; Yuta Çalışkan-Huzurevi  ve Nakliyeciler Koop-İmbat Madencilik maçlarının ardından yapacağımız  haftanın panaromasında neler yaşayacağız, neler göreceğiz merak konusu:) Selam ve Dua ile..

SOMADASPOR3.Hafta Maçları

16.05.2023 Salı 17:00 Maden İş-Soma Termik
16.05.2023 Salı 18:30 Esnaf Odası-Kolin

17.05.2023 Çarşamba 17:00 Milli Eğitim-Devlet Hastanesi
17.05.2023 Çarşamba 18:30 Ticaret Odası-Nitromak

18.05.2023 Perşembe 17:00 Hidro Gen- Eli-1 
18.05.2023 Perşembe 18:30 Genç Öğretmenler-Emniyet

19.05.2023 Cuma 17:00 Yuta Çalışkan-Huzurevi
19.05.2023 Cuma 18:30 Nakliyeciler-İmbat Madencilik

Tüm turnuva yazıları için buraya tıklayınız!..Cevdet Yıldırım

Hobi olarak başladığımız ancak yaptığımız paylaşımlarla büyük ilgi gördüğümüz somadaspor.com’da maçlara gitmekten, çala kalem haberlerinizi yapmaktan büyük keyif alıyoruz. 38 yıllık futbola adanmış tecrübelerimizle topluma ufak bir katkımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sizlerden ricamız; biz gazeteci değiliz. Bilgi-birikimlerimizi çala kalem ifade etmeye çalışıyoruz. Somaspor,Samsun Irmaksanayispor, Elbistanspor, Tavşanlı Linyitspor, Soma Linyitspor, Soma Masterler; Futbola adanmış 38 yıl ile, çala kalem yazılmış yazılar vs vs.. Selam ve Dua ile..

YORUM YAZIN